„Kriminalisté se na muže zaměřili právě z důvodu podezření z výroby a distribuce pervitinu. Po pětiměsíčním monitorování jeho styků, pohybu a činnosti zadrželi mladého muže přímo doma. Zásah byl velmi rychlý a překvapivý, takže se mladík nezmohl na odpor,“ uvedla Vlasta Suchánková, mluvčí liberecké policie.

Následovala domovní prohlídka, při které kriminalisté zajistili podomácku vyrobenou laboratoř na výrobu pervitinu, dále různé chemikálie a léky. Při prohlídce také zajistili větší množství pervitinu.

Žádné peníze kriminalisté nenašli, nicméně je předpoklad, že na „jednu výrobu“ mohl mladík vyrobit až 50 gramů pervitinu, čímž mohl být jeho zisk z jedné dávky kolem padesáti tisíc korun. Získané peníze z menší části využíval k pokrytí vlastních potřeb, z větší části pak k nákupu dalších surovin k výrobě drog.

„Zadrženého muže již policejní komisař obvinil z trestného činu nedovolené výroby a distribuce omamných a psychostimulačních látek,“ dodala Suchánková.

Zadržením a obviněním třiadvacetiletého mladíka, který patřil mezi výše postavené dealery, zpřetrhali kriminalisté vazby na pouliční dealery nejen na Liberecku, ale také na Jablonecku, kam mladík drogy distribuoval.

Vyšetřování stále probíhá, veškeré zajištěné věci budou podrobeny odborné expertíze na pracovišti kriminalistické techniky v Ústí nad Labem. V případě prokázání viny u soudu hrozí třiadvacetiletému pachateli až pětiletý trest odnětí svobody.

V policejní síti skončilo od začátku roku 41 zadržených osob, které páchali trestnou činnost na úseku drog a omamných látek. (pr)