Nemalé množství drog u něj policisté našli po zběsilé honičce, které předcházelo ohrožování dopravního policisty.

V těsné blízkosti křižovatky na silnici I/9 u Nového Boru na něj najížděl pětatřicetiletý řidič. Stejně jako jeho spolujezdec, i on měl u sebe pervitin, navíc řídil pod vlivem drog bez řidičského oprávnění. „Muž si převzal usnesení o zahájení trestního stíhání pro přečiny útoku na úřední osobu a maření výkonu úředního rozhodnutí," uvedla mluvčí českolipské policie Ivana Baláková.

Oba muže nemine obvinění z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. „Zajištěnou drogu podrobí policisté ještě odborné laboratorní expertíze a na základě jejího výsledku pak budou oba z drogového deliktu obvinění," doplnila mluvčí.

Dvojice mužů ve voze Volkswagen Passat na sebe strhla pozornost rychlou jízdou, když se skalickou křižovatkou řítili rychlostí 104 km za hodinu. V místě, kde je omezená rychlost na 70, řidiče zastavila policejní hlídka. Poté, co šofér zpomalil, dal znamení o směru jízdy a zajel ke krajnici, si ale kontrolu rychle rozmyslel, začal na policistu najíždět a následně z místa vysokou rychlostí ujel.

„Policisté ho pronásledovali do obce Pihel, kde se snažil svůj vůz skrýt mezi zástavbou rodinných domů. Při zadržení se oba muži aktivně bránili," popsala Baláková.