Popíjení několika kamarádů se nejspíše zvrhlo k hecování a řádění v autě před libereckou radnicí. Kde je navíc pěší zóna.

„Před půlnocí zaznamenali liberečtí strážníci vozidlo, které projíždělo pěší zónou v ulici Pražská v protisměru od Soukenného náměstí," uvedla mluvčí strážníků Daniela Bušková.

Hlídka vozidlo zastavila na náměstí před radnicí. „Chtěl jsem se na náměstí jen otočit a naložit kamarády v Pražské," zdůvodňoval své jednání řidič zastaveného vozidla. Strážníkům se nezdál dech mladíka a tak provedli zkouškou na přítomnost alkoholu.

Přiznal, že pil

Ta prokázala, že mladík před jízdou pil, naměřili mu víc jak 0,5 promile alkoholu. „Vypil jsem dvě piva," přiznal řidič. Strážníci celou věc na místě předali státním policistům. Mladíka tak čekají nepříjemné chvíle při vysvětlování svého jednání.

I když se může někomu zdát, že dvě piva nic není a je schopný bez problému řídit. Zákon hovoří jasně.

„Současná právní úprava je ve vztahu ke konzumaci alkoholických nápojů během jízdy velice přísná, v ČR se uplatňuje nulová tolerance alkoholu, a to jak u řidiče motorového vozidla, tak i u cyklisty nebo jezdce na zvířeti. ," uvádí server dopravni-pravo.cz.

Někteří na tuto problematiku nahlíží jinak. „Určitě záleží na stavbě těla dotyčného člověka. Jak dokáže jeho organizmus odbourávat alkohol a podobně. Myslím, že nepatrná tolerance by být mohla," míní Petr Vysoký.

ANKETA

Anketa: Jste pro toleranci alkoholu za volantem?

Martin Palouš, 25 let. Liberec

Zákon mluví jasně a lidé by ho měli tolerovat. Je ovšem pravda, že když si člověk jedno malé pivo k obědu vezme, tak mu řízení nijak neovlivní. Dle mého by tolerance měla být, ale opravdu jen na malé množství a v případě větší konzumace by měli být zároveň vyšší tresty

Šárka Košnarová, 30 let, Liberec

Můj názor je ze by neměla být žádná tolerance. každý snáší alkohol jinak a při řízení by měl být člověk na 100% ve střehu!

Josef Trakal, 22 let, Chrastava

Mohou nastat situace, kdy je nezbytné pomoci druhému, například urychlený odvoz do nemocnice atd … avšak na druhé straně se dá vytočit linka 155. Nejsem příznivcem častého užití alkoholu a za volantem asi vůbec.