Podle libereckých policistů vykradených aut opět přibývá, a to i nyní v zimním období. „Alespoň jednou či dvakrát do týdne oznámí lidé policistům vloupání do auta. Nejinak tomu bylo i v uplynulém týdnu,“ potvrdila liberecká policejní mluvčí Vlasta Suchánková.

Autorádio, oceněné na dva tisíce korun, si odnesl před několika dny lupič z vozu, které jeho majitel nechal zaparkované v Buriánově ulici v liberecké Rochlici. Ke škodě, která vznikla odcizením rádia, je třeba ještě přičíst škodu, již způsobil zloděj vloupáním.

Zloděje ale lákala také celá auta

„Stejný předmět zájmu přilákal zloděje k passatu zaparkovanému v Žitavské ulici v Hrádku nad Nisou. Do auta se dostal tak, že poškodil zámek dveří. Z vozu potom vytrhl autorádio a s sebou si vzal ještě další věci, které uvnitř našel. Škoda se v tomto případě blíží až ke čtrnácti tisícům korun,“ uvedla další případ minulého týdne policejní mluvčí Vlasta Suchánková. Daleko hůře ale dopadli někteří další motoristé. Ti svá auta už nenašli vůbec.

Krádeží si přišel na dvě stě tisíc

Nepříliš příjemná vzpomínka na Liberec tak zůstane zřejmě německému turistovi, který své auto zaparkoval na centrálním parkovišti SKI Areálu Ještěd. Auto mu zmizelo během jediného odpoledne, zhruba za hodinu a půl, co zde bylo zaparkované. V passatu měl jeho majitel kromě satelitní navigace a notebooku také své veškeré osobní věci a hodně oblečení.

„Cizinci tak vznikly nemalé starosti, a k nim škoda za více jak dvě stě tisíc korun. I když policisté ihned po oznámení události vyhlásili po vozidle pátrání, přesto se auto zatím nalézt nepodařilo,“ dodala tisková mluvčí.

Policisté už řadu let nabádají řidiče, aby nenechávali na viditelném místě v autech nic, co by mohlo zloděje zlákat k vloupání či krádeži celého vozu. Obzvlášť auta z ciziny jsou velkým magnetem.