Ve stavu, při kterém již člověk nemůže pořádně ani chodit a realitu vnímá silně pokrouceně, se rozhodla řídit čtyřicetiletá žena v České Lípě. Policisté ji zkontrolovali v pondělí krátce po půl desáté večer. A sami byli velmi překvapeni. Přístroj na měření alkoholu v dechu nejprve naměřil 1,92 promile, při opakovaném měření 2,25 a nakonec dokonce 2,58!

„Ještě štěstí, že ji policisté zkontrolovali, protože v tomhle stavu by se po veřejných komunikacích pohybovala jako časovaná nálož,“ glosovala českolipská policejní mluvčí Ivana Baláková. Řidička tak spáchala přečin ohrožení pod vlivem návykové látky. Za to jí, i ostatním opilým řidičům, hrozí až jeden rok odnětí svobody, vysoká pokuta a odebrání řidičského průkazu.

Na pionýru nadýchal 1,8 promile

Stejný problém tak má například devětačtyřicetiletý motocyklista jezdící na pionýru, kterého policisté přistihli v Zákupech a který nadýchal 1,8 promile alkoholu, nebo řidič sanitky turnovské nemocnice. Ten nejspíš navíc přijde o práci. V sobotu totiž při převážení pacienta z liberecké do turnovské nemocnice na světelné křižovatce usnul, rozjel se dozadu a narazil do vozidla autoškoly. Policisté mu poté naměřili přes dvě promile alkoholu v dechu. Dvaapadesátiletý řidič přitom mohl ohrozit i život pacienta.

A o řidičák už přišel i jednadvacetiletý mladík z Lučan nad Nisou. Začátkem března jej načapala policie u jablonecké přehrady. „Provedená dechová zkouška odhalila, že muž před usednutím za volant požil alkohol. Přístroj Drager mu naměřil 1,63 promile alkoholu v dechu,“ potvrdila prohřešek jablonecká policejní mluvčí Ludmila Knopová.