Na základě získaných poznatků zašli celníci i do prodejny v Hrádku nad Nisou, kde s pomocí služebního psa vycvičeného na vyhledávání tabákových výrobků, bylo za ukrytými dveřmi nalezeno větší množství uskladněných cigaret, postrádajících tabákové nálepky platné na území České republiky,“ uvedl Jiří Nejedlý, tiskový mluvčí Celního ředitelství Ústí nad Labem.

Cigarety s východními kolky

Celkem se celníkům podařilo zajistit 11340 kusů cigaret různých značek, například LM, Classic, Viceroy, Jin Ling a Fest, které na sobě měly ukrajinské, běloruské, moldavské a ruské kolky. „Nezdaněné cigarety, jejichž prodejem by stát přišel na daních o více než 35 tisíc korun, celníci zajistili a převezli do celního skladu,“ informuje Jiří Nejedlý.

Jak doplnil, v letošním roce se jedná o jeden z mnoha případů odhalení nelegálního prodeje a skladování vybraných výrobků. Celníci na severu Čech budou i nadále pokračovat v těchto kontrolách, aby zamezili obchodu s nelegálními cigaretami či lihovinami.

Nezdaněné cigarety však nebyly jediným úspěchem severočeských celníků v posledních dnech. Říjen je teprve ve své polovině a od jeho začátku se přitom již celníkům podařilo odhalit plagiáty světových značek textilu a obuvi, v množství dosahujícím téměř šest set kusů.

„Během října odhalili celníci na Liberecku, Jablonecku a Turnovsku v šesti kamenných obchodech s textilem a obuví celkem 534 párů obuvi a 50 ks textilu, důvodně podezřelých z porušování práv k ochranným známkám, jejichž prodejem by renomovaným výrobcům a majitelům ochranných známek vznikla škoda ve výši bezmála 810 tisíc korun,“ vyčíslil Jiří Nejedlý.