Dva dny po sobě hlídky brázdily libereckými ulicemi, nejprve ve spolupráci s revizory Dopravního podniku Liberec, poté pak s pracovníky Živnostenského úřadu Jablonec nad Nisou.

„Uspořádali jsme další akci pod názvem revizor, která měla preventivně působit především na spekulanty z řad cizinců, kteří se rádi povozí, ale neplatí. Do akce v době od 10 do 16 hodin jsme nasadili 11 policistů Inspektorátu cizinecké policie Liberec a 6 revizorů DPML,“ uvedl Miroslav Vlach, tiskový mluvčí Oblastního ředitelství služby cizinecké policie Ústí nad Labem.

Jak dále připomněl, v souladu se zněním cizineckého zákona prověřili celkem 25 cizinců, z toho 10 Ukrajinců, 10 Vietnamců, 4 Moldavce a jednoho Uzbekistánce. „Tři osoby museli policisté předvést na služebnu ke zjištění totožnosti. Tentokrát se vše vyřešilo pouhou domluvou,“ popsal výsledek akce tiskový mluvčí.

Následující den pak proběhla další razie cizinecké policie, a to v součinnosti s jabloneckým živnostenským úřadem. „Celkem 10 policistů doprovázel Schengenbus a dva pracovníci živnostenského úřadu. Kontrola byla zaměřena na vybrané ubytovny a herny v Liberci,“ pokračuje Miroslav Vlach.

V průběhu akce se cizineckým policistům podařilo prověřit v policejních evidencích 27 vozidel a 66 osob, z toho 44 cizinců, přičemž zároveň výjezdní skupina zkontrolovala 10 nočních heren a barů a 2 ubytovny.

„Blokovou pokutou jsme vyřešili 4 cizince z hlediska cizineckého zákona a 4 osoby řešil Živnostenský úřad. Všechny předložené osobní doklady byly podrobeny kontrole specialistů na falza. Tentokrát se jednalo výhradně o neporušené originály,“ doplnil pozitivní závěr z kontroly tiskový mluvčí Miroslav Vlach.