S následkem smrti

K tragické události došlo v červenci 2014. Po krátké noční potyčce s obžalovaným, zůstala oběť ležet na zemi s přeraženou páteří na několika místech. Na následky zranění pak muž zemřel. Jak potvrdil státní zástupce Radim Kadlček, D. P. je proto obžalovaný z těžkého ublížení na zdraví s následkem smrti.

„Muž zemřel v nemocnici v Užhorodě, kam byl přemístěn z liberecké nemocnice. Jak se vyjádřil soudní znalec, přesun mu sice neprospěl, muž byl ale v tak vážném stavu, že by zranění mohl podlehnout i v liberecké nemocnici," sdělil Kadlček.

Podle obžaloby použil D. P. nepřiměřené násilí. To obžalovaný však popírá.

Obžalovaný se doznal ke své skinheadské minulosti, s níž chtěl ale skoncovat tím, že se přestěhoval z Děčína do Jablonce. Obžalovaný v daný den společně se svou přítelkyní, kamarádem a jeho rodinou griloval na zahradě a hojně přitom popíjel alkohol, když kolem půlnoci slyšeli nějaké hlasy. Kamarád a posléze i obžalovaný se za muži vydali a zřejmě došlo k potyčce s jedním z nich.

Se zraněným mužem se svědkové snažili manipulovat. Podle nich také obžalovaný zavolal záchranku, která na místo dorazila společně s policií.