Od soudu odešel jako vinný, ale trest už nedostal. Soudce sice uznal, že bývalý ředitel liberecké policie Miroslav Dvořák měl porušit služební povinnosti, přihlédl však k délce trvání trestního stíhání i k tomu, že si trest už jednou odpykal.Složitá kauza se vleče od roku 2010, kdy byl exředitel obžalován z pěti skutků. Současné hlavní líčení se zabývalo pouze dvěma body, které se týkaly korupce a porušování služebních povinností. Za ně byl už jednou odsouzen, Nejvyšší soud ale rozsudek zrušil.

V případě obžaloby z korupce soudce exředitele zprostil obžaloby úplně. „Nejvyšší soud konstatoval, že nelze použít odposlechy, což byl jediný důkaz,“ vysvětlil státní zástupce Martin Tvrdík, který navrhoval podmíněný trest 20 měsíců a 5 let zákaz výkonu funkce ve státní správě nebo v bezpečnostních sborech.

Tomu však liberecký okresní soud nevyhověl, i když Dvořákovu vinu uznal. Soudce zdůvodnil verdikt i tím, že se celá kauza táhne téměř deset let. „Je důležité, že byla vyslovena vina alespoň v případě soukromých jízd policejními vozy nebo oprav soukromého majetku ze státních prostředků a podobně,“ dodal státní zástupce. Podle něj měl nechat Dvořák například převézt služebním autem pračku své sestře.

Exředitel svou vinu od začátku popíral a s rozsudkem spokojený nebyl. „S čím mám být spokojený? Že chodím na soud? To je přece ostuda každého slušného člověka,“ vyjádřil se po skončení líčení. Jak sdělil ve svém závěrečném slovu, policejní auta sice dvakrát do jeho domu vyjela, ale pro věci, které pak policie používala. „Policie pro mě byla jako rodina, ale někomu jsem šlápl na kuří oko,“ dodal.

Dvořák působil jako ředitel liberecké policie 5 let. V únoru 2009 jej policejní inspekce zatkla přímo v budově policejního ředitelství. Na základě odposlechů byl v roce 2011 obžalován z šesti skutků, soud pak případ rozdělil na dvě části. V jedné z nich odešel v roce 2015 od soudu se souhrnným trestem dva roky vězení s podmíněným odkladem na čtyři roky a zákazem činnosti u policie nebo státní správy na 6 let.

Poté, co Nejvyšší soud tento rozsudek zrušil, zůstal v platnosti jen verdikt z druhé větve celé kauzy, a to 18měsíční trest s podmínkou na tři roky. Soud uznal vinu Dvořáka, že kryl dopravní přestupek tehdejšího náměstka hejtmana Martina Seppa, nechal si zjišťovat telefonní čísla pro své účely a že poskytl tehdejšímu europoslanci Robertu Duškovi informaci, zda je náměstek Sepp stíhán za podvod.