Pokusem o vraždu vyvrcholila loňská listopadová potyčka mezi dvěma kolegy, přičemž již dříve mívali kolegové mezi sebou neshody.

U soudu například popsali situaci, která se odehrávala před jejich vystoupením v libereckém divadle. „Při zkouškách se Šícho choval arogantně, tak jsem byl nucen povolat jiného. Od té doby jsme spolu vůbec nekomunikovali. Po tomhle jsme asi po roce dostali příležitost ve stejném představení také v Liberci. Došlo ale k potyčce během děkovačky. Když šla dolů opona, slyšel jsem, jak Šícho říká své přítelkyni, ať neposlouchá toho kreténa. Věděl jsem, že to patřilo mně. Pak mi ještě řekl: „Ano, seš kretén.“ To jsem se neudržel a začala rvačka,“ vypovídal poškozený zpěvák před plzeňským soudem. Šícho naopak řekl, že za situaci během děkovačky může sám poškozený barytonista.

Dvaačtyřicetiletý Robert Šícho se po čase rozhodl neshody vyřešit po svém. Vloni 27. listopadu vyzvedl vypůjčeným vozem svého kolegu u jedné pražské kavárny se záminkou, že jedou na koncert.

„Šícho předstíral poruchu vozu a na sto prvém kilometru dálnice D5 nedaleko od Heřmanovy Hutě jej odstavil,“ uvedla státní zástupkyně Václava Brýdová. Poškozenému měl pak podle obžaloby přes hlavu přehodit škrtidlo a snažit se jej udusit. Ze sevření se však barytonistovi podařilo vymanit a sám se zmocnil šňůry. Tím však souboj dvou pěvců neskončil, Šícho měl ještě v záloze připravený paralyzér.

„Podařilo se mi vytrhnout mu ho z ruky. Vyskočil jsem, dal jsem mu tři, čtyři rány pěstí a od auta jsem běžel pryč. V jedné ruce jsem měl ten provaz, ve druhé paralyzér,“ popisoval v soudní síni poškozený zpěvák. Ten se před Šíchem schoval pod náspem dálnice a přivolal si pomoc prostřednictvím tísňové linky 158. Šícho se pokoušel u soudu celou záležitost obrátit ve svůj prospěch, když tvrdil, že se vše stalo obráceně a že naopak v této kauze poškozený se měl podle jeho slov pokusit napadnout jeho.

Jeho tvrzení však soud označil jako nevěrohodné a účelové. Za jeho čin mu původně hrozilo až patnáctileté vězení. Krajský soud v Plzni ho poslal na deset let do věznice z ostrahou a Vrchní soud v Praze svým rozhodnutím rozsudek potvrdil.

Štíchův obhájce však s verdiktem nesouhlasí a podle jeho slov budou společně s odsouzeným zvažovat podání dovolání k Nejvyššímu soudu.