První krádež se stala v obchodním domě Tesco v centru Liberce. Kolem třetí hodiny odpoledne nakupovala žena v prodejně potravin. „Celou dobu měla tašku v ruce, ale když si dávala pečivo do sáčku, pověsila tašku na háček na vozíku. Když se obrátila, taška byla pryč. A s ní i doklady, peníze, mobilní telefon, klíče, a podobně,“ popsala zmizení první kabelky tisková mluvčí liberecké policie Vlasta Suchánková. Odcizením těchto věcí přišla žena o nejméně dva tisíce korun.

Neznámý kapsář operoval také v nákupním centru Globus. Tam během několika vteřin okradl ženu, která měla kabelku odloženou v košíku. V jejím případě byla škoda daleko vyšší, a to dokonce jedenáct tisíc korun.

„O patnáct minut později byla hlášena krádež kabelky na parkovišti před Kauflandem v Pavlovicích. V tomto případě pachateli stačilo, že žena nechala nákupní vozík s kabelkou u zavazadlového prostoru a šla odemknout vůz,“ upozornila na vynalézavost zlodějů Vlasta Suchánková.

Když se k vozíku vrátila, byla kabelka pryč. V tomto případě ale žena viděla zlodějku. Zahlédla mladou dívku snědé pleti ve věku 16 - 20 let, která její kabelku nesla v podpaží. „Měla krátké černé vlasy, kulatý obličej. Na sobě měla bílé tříčtvrteční kalhoty a bílé triko,“ popsala pachatelku Vlasta Suchánková.

Když si dívka uvědomila, že ji žena zahlédla, dala se ihned na útěk. Když začala žena volat o pomoc, jeden z řidičů začal pronásledovat vozidlo, do kterého dívka i s kabelkou nasedla. Jednalo se o stříbrný mercedes.

S těmito poznatky nyní pracují policisté a provádějí šetření k odhalení zlodějky. Okradená žena přišla v tomto případě o věci za více jak šest tisíc korun. „Z výše zmíněných případů je zřejmé, že bychom měli věnovat svým věcem větší pozornost. Odložená kabelka je skutečně hozenou rukavicí pro nepoctivce, kteří se mezi námi pohybují a čekají právě na tuto chybu,“ zdůraznila Vlasta Suchánková.

Kromě toho pak apeluje na lidi, aby si více všímali svého okolí. Obchodní domy a nákupní centra jsou totiž podle policejních zkušeností pro kapsáře zárukou rychlého zisku. Podle Suchánkové se vždy najde někdo, kdo si kabelku volně odloží do nákupního vozíku.