Podobně přišel minulý týden o svou Škodu Fabii muž z Jablonce. Zaparkoval v ulici U Rybníka a ráno bylo auto pryč. „Vozidlo mělo navíc plnou nádrž,“ dodala jablonecká policejní mluvčí Ludmila Knopová.

Podle policistů by majitel v tu chvíli měl zachovat klidnou hlavu a učinit několik kroků. „Nejprve by se měl majitel přesvědčit, zda bylo auto skutečně ukradeno,“ uvedla Kamila Styblíková z Preventivně informačního oddělení policie. „Někdy totiž auto může být zaparkováno jinde, nebo si jej může půjčit někdo z rodiny. Také mohlo být odtaženo,“ vysvětlila policistka.

Neprodleně kontaktovat policii

Pokud je auto skutečně ukradeno, je nutné co nejdříve kontaktovat policii. „Policisté po vozidle vyhlásí celostátní pátrání,“ uvedla Styblíková.
Poté se musí okradený vydat na nejbližší policejní služebnu s veškerými doklady k vozidlu. „Policisté budou mít mnoho dotazů. Odkud se vozidlo ztratilo, kolik mělo najeto na tachometru, zda bylo něčím nápadné, jakým způsobem bylo zabezpečeno, nebo jaké mělo vybavení,“ dodala Styblíková.

Také připomněla, že s ohlášením se nemá otálet. „Čím dříve ztrátu majitel nahlásí, tím rychleji může být zahájeno pátrání po vozidle a zvyšuje se i šance na jeho nalezení. Máme i takovou zkušenost, že v některých případech rychlost přispěla k zadržení vozidla i s pachatelem,“ podotkla policistka.