Krajský soud mu uložil osmnáctiměsíční trest s podmínkou na tři roky a zákaz činnosti u policie na pět let. Dalšími třemi jeho skutky se ale bude znovu zabývat okresní soud, za ně mu hrozí až osm let nepodmíněně. Rozhodnutí odvolacího soudu je pravomocné, je možné jen podat dovolání k Nejvyššímu soudu.

"Částečně byl rozsudek potvrzen, čili v této části jsem spokojen. Ve zbývající části došlo k vrácení k nalézacímu (okresnímu) soudu, toto rozhodnutí respektuji," řekl k rozsudku státní zástupce Radim Kadlček. Podle něj se u zbývajících tří skutků, mezi nimiž je i nejzávažnější obvinění z korupce, bude znovu prokazovat vina či nevina Dvořáka. "Pokud bude vina shledána, lze očekávat zvýšení trestu," dodal Kadlček.

Dvořáka dnes odvolací senát odsoudil za zneužití pravomoci úřední osoby ve třech skutcích. Podle soudu se postaral o smazání přestupku, kterého se dopustil někdejší hejtmanův náměstek Martin Sepp (ČSSD). Dvořák si také nechal zjišťovat některá telefonní čísla pro soukromé účely a v rozporu se zákonem poskytl europoslanci Robertu Duškovi (ČSSD) informaci, zda je Sepp stíhán za podvod. Odvolací soud dnes naopak potvrdil zprošťující rozsudek v obvinění z údajného zkreslování údajů o stavu hospodaření a jmění.

Před soudem stanuli s Dvořákem i tři jeho bývalí podřízení. Pro Josefa Šůmu dnes soud potvrdil zprošťující rozsudek, údajným proviněním někdejšího šéfa dopravního inspektorátu Miroslava Valáška a bývalého vedoucího oddělení obecné kriminality v Liberci Miroslava Kučery se znovu bude zabývat okresní soud. Oba policisty před tím potrestal podmíněně.

Okresní soudu v Liberci se bude zabývat i třemi trestnými skutky, z nichž je obviněn Dvořák. Podle předsedy odvolacího senátu Jiřího Malinovského se soud dostatečně nevypořádal s jeho námitkami. Na začátek se vrací projednávání toho, že bývalý ředitel přijal čtvrtmilionový úplatek v souvislosti s projektem na umisťování radarů pro měření rychlosti u škol v Libereckém kraji. Znovu projednávat se bude i obvinění, zda si Dvořák nechal sponzorský dar 100.000 korun určený pro libereckou pobočku mezinárodního policejního sdružení IPA. Soud bude znovu také posuzovat, zda Dvořák používal služební vozy pro soukromé potřeby a využíval pracovníky údržby z ekonomického odboru policie při stavebních pracích na svém domě a v rekreačním středisku policie ve Starých Splavech.

Dvořák se dnes k soudu kvůli nemoci nedostavil. Obvinění vůči své osobě označuje od začátku za komplot a poukazuje na procesní chyby a manipulace se spisem. Dvořákův advokát Eduard Bruna zatím neví, zda podají dovolání k Nejvyššímu soudu. "Nevím, klient tady není. Řídit se budu jeho pokyny," uvedl Bruna. Rozhodnutí krajského soudu označil za vysoce profesionální. "Co se týče výsledku, to se musí vyjádřit klient," dodal.

Dvořák pracoval od 1. prosince 2003 do konce roku 2008 jako ředitel policie na Liberecku. Pak se stal vedoucím odboru vnější služby. Policejní inspekce ho zatkla v únoru 2011 v budově okresního ředitelství. Obviněn byl z přijímání úplatků, zneužívání pravomoci úřední osoby, porušování služebních povinností, podvodu a zkreslování údajů o hospodaření.