Liberec -  Z vraždy, ke které došlo v pátek odpoledne v liberecké ubytovně, obvinila včera policie přítelkyni mrtvého. „V souvislosti s případem zadrželi policisté 29letou ženu pocházející z Liberecka," upřesnila mluvčí liberecké policie Vladimíra Šrýtrová. Obviněná přítelkyně oběti byla na podnět policejního komisaře státnímu zástupci vzata do vazby. „Panovaly zde obavy, že by mohla působit na nevyslechnuté svědky nebo jinak mařit objasňování případu," vysvětlila Šrýtrová. Podle ní také hrozilo, že by mohla žena utéct nebo se skrývat, aby se vyhnula trestnímu stíhání.

Obviněné hrozí až osmnáct let

Obviněná žena není policii neznámá. Podle mluvčí už měla v minulosti několikrát problémy se zákonem. Nejednalo se však o tak závažné zločiny, jako je vražda. „Šlo o výtržnictví a vydírání," upřesnila Šrýtrová. Za zločin vraždy ženě hrozí až osmnáct let ve vězení.

Záchranáři mu život vrátit nemohli

K vraždě došlo v pátek v odpoledních hodinách v ubytovně na Chrastavské ulici, v bývalém hotelu Eden. V místě, kterému se lidé v Liberci spíše vyhýbají. Policii ji na tísňovou linku ohlásili kolem půl čtvrté. „Po příjezdu na místo našli policisté v jedné z bytových jednotek muže bez známek života a poraněnou ženu," popsala už dříve mluvčí.

Po příjezdu policistů už byla na místě záchranná služba, která se snažila muže oživit. Ten však podlehl bodné ráně do hrudníku.

Podle svědků pobíhala po ubytovně nahá, zakrvácená žena, která kopala do dveří a hlasitě křičela.

Totožnost oběti určila policie už na místě, jednalo se o 41letého muže z Liberecka.

„Ženu policisté převezli k vyšetření a odběru krve do Krajské nemocnice Liberec, kdy byla hospitalizována do druhého dne," vysvětlila Šrýtrová s tím, že poranění ženy bylo pouze drobné.

Zda a kolik měla žena alkoholu v krvi, policie neupřesnila s ohledem na další průběh vyšetřování.

Důkladné pátrání trvalo celý víkend

Policisté začali ihned pracovat na místě události, kde do pozdních nočních hodin prováděli důkladné ohledání místa činu a fotodokumentaci, zajišťovali stopy a další důkazní materiál.

Pátrání probíhalo po celý víkend i v okolí hotelu. Policie vyslechla svědky a zajistila i možnou vražednou zbraň. Tou mohl být obyčejný kuchyňský nůž. Zda žena jednala v afektu či například pod vlivem alkoholu, je v tuto chvíli předmětem dalšího vyšetřování.