Policie stíhá 61letého muže pro krádež a porušování domovní svobody. Je podezřelý, že se od listopadu do dubna nejméně osmkrát vloupal do rekreačních chat, chalup, domů a zemědělských stavení v Královéhradeckém, Pardubickém, Libereckém a Středočeském kraji. Kradl hlavně starožitnosti a pracovní nářadí, které pak nabízel na prodejních serverech. Majitelům způsobil škodu 120 tisíc korun. Obviněný byl už osmkrát trestán.

„V listopadu 2020 opustil brány věznice,“ sdělila policejní mluvčí Šárka Pižlová. Teď mu hrozí tříletý trest.

Kriminalisté u muže našli nezvykle velké množství věcí pocházející z trestné činnosti. „Proto žádáme veřejnost o pomoc. Pokud jste se v posledních dvou letech v rámci uvedených krajů stali i vy terčem zloděje, prohlédněte si na policejním webu seznam věcí, zda v nich nepoznáte vaši odcizenou,“ uvedla mluvčí.

Sky Bridge 721 na Dolní Moravě
Tři týdny od otevření visutého mostu: Kraj si od něj slibuje příliv turistů

Pokud lidé nějakou věc poznají, měli by se obrátit na nejbližší policejní služebnu, na linku 158 nebo na telefonní číslo 702 047 459. "Kriminalista vám ukáže odcizenou věc v reálu, což vám napomůže k identifikaci daného předmětu," vysvětlila Šárka Pižlová .

Podle ní si obviněný muž při krádežích počínal velmi opatrně, takže si poškozený ani nemusel všimnout, že v jeho objektu byl někdo cizí.