K tragické události došlo před desátou hodinou dopolední, na silnici ve směru na Frýdlant mezi obcemi Dětřichov a Albrechtice. Vozidlo Škoda Favorit zde čelně narazilo do stromu. „Osoba, která vůz řídila, buď vlivem mikrospánku nebo v důsledku nepřizpůsobení rychlosti, kdy dostala při projíždění levotočivé zatáčky smyk a čelně narazila do stromu. Vozidlo se vzňalo a v jeho troskách uhořela osoba, která vozidlo řídila,“ popsala událost mluvčí liberecké policie Vlasta Suchánková. Podle lékaře, který byl na místě, šlo pravděpodobně o muže. Tuto domněnku však potvrdí až soudní pitva.

Starší vůz začal hořet právě vlivem nárazu do stromu. Jeho pohonem přitom bylo LPG. „Již při příjezdu profesionálních hasičů z Raspenavy a dobrovolných kolegů z Frýdlantu bylo vozidlo celé v plamenech. Řidič zůstal uvězněný v hořícím voze. Hasiči začali hasit vysokotlakým proudem vody, ale řidiči již pomoci nemohli,“ uvedla k události mluvčí Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje Iva Michalíčková.

Policisté později zjistili, že vůz nebyl kradený, avšak neřídil jej majitel vozu. Škodovka přitom neměla technickou kontrolu.

Plameny způsobily na autě škodu za patnáct tisíc korun.