Nehoda se stala patnáct minut po 8. hodině ráno, na pětatřicátém kilometru silnice I/35, ve směru od Turnova na Liberec. Kvůli tomu se stala silnice mezi Libercem a Turnovem na několik hodin neprůjezdnou.

Šli na pomoc, byli smeteni

„Řidič Škody Octavia zřejmě nepřizpůsobil rychlost jízdy stavu, povaze vozovky i povětrnostním podmínkám, dostal se do smyku a havaroval do středových svodidel. Od nich se auto zřejmě odrazilo a skončilo na pravé krajnici,“ přiblížila prvotní příčinu havárie mluvčí liberecké policie Vlasta Suchánková. Za havarovanou Octávií zastavil nejprve vůz Citroen Berlingo, jehož posádka šla zřejmě na pomoc osobám v havarovaném autě. Stejný nápad měl pravděpodobně i další řidič Renaultu Laguna, který zastavil ještě za oběma vozy, havarovanou Octávií i Berlingem. „Po určité době přijíždělo od Turnova vozidlo značky Rover. Jeho řidič při spatření havarovaného auta přibrzdil a přitom se jeho auto dostalo do smyku. Bočně narazilo do aut stojících u krajnice i do osádek vozů,“ popsala tragický sled událostí Vlasta Suchánková.

Vyšetřování tragédie potrvá

Výsledkem nešťastných událostí byli tři lidé lehce zranění a jeden těžce. Ti byli transportováni leteckou záchrannou službou do nemocnic v Liberci a Turnově.

„Na místě zasahovali profesionální hasiči z Liberce a Turnova a dobrovolní z Hodkovic nad Mohelkou. Ti pomáhali vyprostit zraněné osoby z aut,“ uvedla k události mluvčí Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje Iva Michalíčková. Přitom byla nalezena pod jedním z vozů ještě další osoba, čtyřiatřicetiletý muž, bohužel však již bez známek života.

„Nehoda je velmi komplikovaná, bude probíhat vyšetřování, jehož prioritou je zjistit nehodový děj, příčinu dopravní nehody, postavení vozidel i pohyb osádek jednotlivých vozů. Rovněž bude provedena soudní pitva za účelem zjištění příčiny smrti čtyřiatřicetiletého muže,“ vysvětlila dále policejní mluvčí. Vyšetřováním nehody se zabývají také kriminalisté.