K uhašení ohně ve firmě, kde se vyrábí laminátové vany a díly lodí, byly vyslány jednotky profesionálních hasičů ze Semil a dobrovolníků z Benešova u Semil a Podmoklic se čtyřmi cisternovými vozy a protiplynovým kontejnerem. „Po provedeném počátečním průzkumu museli hasiči celé místo začít odvětrávat, protože výrobní hala byla plná jedovatých zplodin hoření. Hasiči museli při hasebním zásahu používat dýchací techniku,“ popsala situaci na místě mluvčí Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje (HZS LK) Iva Michalíčková. S požárem hasiči bojovali přibližně devadesát minut a uhasili jej až před 13. hodinou odpoledne.

Všichni zaměstnanci firmy se dostali z objektu ještě před příjezdem hasičů. Jeden z pracovníků se však nadýchal jedovatých zplodin hoření a utrpěl drobné popáleniny, proto byl předán do péče zdravotníků.

Příčina vzniku požáru je zatím v šetření. „Podle prvotních výpovědí zaměstnanců se pravděpodobně jednalo o technickou závadu, prasklou zářivku, od které se oheň rozšířil. Oheň poničil v objektu odsávání, elektroinstalaci a ohořely i některé výrobky z laminátu,“ doplnila Michalíčková. Výše škody se předběžně pohybuje okolo půl milionu korun.