Nehodu se smrtelnými následky řešili ve čtvrtek na Semilsku ( článek:Cyklista zahynul v Poniklé pod koly osobního vozidla )a v sobotu na Českolipsku. „Krátce před jednadvacátou hodinou narazil WV Golf do stromu v Dubické ulici v České Lípě. Na místo vyjížděli na pomoc českolipští profesionální hasiči, avšak osoba v automobilu byla usmrcena již při nárazu,“ uvedla k tragické nehodě mluvčí Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje Iva Michalíčková. Mrtvou osobu poté hasiči vyprostili z vozu. Na Českolipsku utrpěli lidé za víkend při pěti dopravních nehodách dalších sedm zranění. Zraněním dvou osob skončila dopravní nehoda osobního vozu Honda, který havaroval v pátek 28. září po druhé hodině ranní na komunikaci v části Obora obce Doksy. Další zraněnou osobu museli vyprostit hasiči v sobotu při dopolední nehodě, kdy se střetly osobní vozy Renault Thalia a Mercedes A106 na křižovatce v Jestřebí. Dokonce čtyři zraněné osoby si vyžádal střet osobních vozidel zn. VW Tuareg a Ford Galaxi, ke kterému došlo rovněž v sobotu na křižovatce v Novém Boru ve směru na Skalici.

V šetření tentokrát jablonecké policie zůstává nehoda, která se stala v neděli 30. září v podvečer v Pěnčíně. Jednadvacetiletá řidička jela s vozidlem Peugeot 205 ve směru od Jistebska na Bratříkov. Zalekla se ale protijedoucího vozidla, strhla řízení prudce vpravo, a tak se stalo, že najela na kovové svodidlo. „Náraz převrátil její vozidlo na střechu. Při nehodě došlo k lehkému zranění řidičky i její spolujezdkyně. Doba léčení se odhaduje asi na dva týdny,“ uvedla ke kolizi mluvčí jablonecké policie Ludmila Knopová.

Nejčastějšími příčinami víkendových nehod však bylo zejména nedodržování předepsané rychlosti nebo nesprávný způsob předjíždění.

Cyklista zahynul v Poniklé pod koly osobního vozidla

PONIKLÁ - Smrtelným úrazem jednatřicetiletého cyklisty skončila dopravní nehoda, která se udála koncem uplynulého týdne v obci Poniklá na Semilsku. Příčiny tragické kolize zůstávají stále v šetření semilské policie.

Dopravní nehoda, která si na Semilsku za letošní rok vyžádala už třetí smrtelnou oběť, se odehrála ve čtvrtek 27. září ve tři čtvrtě na osm večer, na silnici I. třídy. „V uvedenou dobu jel osmnáctiletý řidič s osobním vozem značky Škoda Felicia combi GLX 1,9 D ve směru na Jablonec nad Jizerou. Silnice byla mokrá a pokrytá vrstvou spadaného listí, zejména na krajnicích. Při průjezdu ostrou levotočivou zatáčkou se za dosud přesně nezjištěných okolností střetl s jednatřicetiletým cyklistou,“ popsal tragickou událost vedoucí dopravního inspektorátu Policie ČR v Semilech Milan Čermák. Muž jedoucí na kole při nehodě utrpěl zranění neslučitelná se životem a při převozu sanitkou do jilemnické nemocnice bohužel zemřel.

„Na dopravní nehodu měl jistě vliv stav vozovky, ale také technický stav obou dopravních prostředků. Policisté zjistili, že na osobním automobilu byly hlavní světlomety opatřeny nepovolenými a neschválenými krytkami a u jízdního kola chybělo jakékoliv přední i zadní osvětlení,“ objasnil některé zjištěné skutečnosti Milan Čermák.

Přesné okolnosti tragického střetu, a to včetně toho, kdo byl viníkem nehody, jsou stále předmětem dalšího policejního vyšetřování. Jasno by mohla do objasnění nehody přinést také nařízená soudní pitva zemřelého cyklisty.