Rovněž na podporu prodeje plně elektrických modelů se nyní v České republice soustředí Volkswagen Financial Services. Na setkání s motoristickými novináři to uvedl šéf této společnosti Vratislav Strašil.

Prvním produktem, jehož parametry již byly zveřejněny, je tříletý operativní leasing pro model Škoda Enyaq iV. Zákazníci nyní mohou mít jeden z nejoblíbenějších elektromobilů českého trhu již i za 15 990 Kč měsíčně bez DPH.

Jedná se o tříletý pronájem, po jehož skončení zákazník vůz vrací. Roční nájezd je omezen na patnáct tisíc kilometrů.

V ceně splátky je obsažen i záruční a pozáruční servis po celou dobu pronájmu, pojištění Plus, povinné ručení, havarijní pojištění a pojištění skel, stejně jako sada kompletních zimních kol včetně jejich přezutí a uskladnění.

Celá rodina elektromobilů Škody tak, jak má vypadat v roce 2026
Počet modelů Škody se významně zvýší. První nové auto bude Elroq

„Podobný produkt připravujeme rovněž pro elektrické modely značky Volkswagen řady ID," doplnil na dotaz Deníku Vratislav Strašil.

Podle něho služeb Volkswagen Financial Services využívá také stále větší množství kupujících ojetých automobilů. Jejich podíl na celkovém počtu smluv činí zhruba patnáct procent. Stejně tak si svůj vůz stále častěji nechávají financovat kupující vozů jiných značek než jsou ty z portfolia koncernu Volkswagen.