Příběh Vlaďky, která kvůli neléčitelnému stádiu nemoci odjela v poslední naději na doporučení na Sibiř za léčitelem, který jí měl s její nemocí pomoci, zná dnes už snad každý. Touha po uzdravení se však změnila v noční můru a Vlaďka po dvou dnech ochrnula a začala trpět bolestivými nekrózami.

Kvůli problémům s pojišťovnou se však oddaloval její odjezd domů a mizela tak i naděje dostat se alespoň do profesionální nemocnice.

Vlaďce se na Sibiři krátí čas.
Odjela na Sibiř za léčitelem, teď jí odumírá tělo. Potřebuje rychle domů

I díky obrovskému množství peněz, které se během prvních pár dnů vybralo, odcestovala Vlaďka i s manželem do nemocnice v Moskvě, kde o ní už bylo mnohem lépe postaráno. I tak se však situace nevyvíjela vůbec dobře.

Nyní čeká na operaci nekrózy

Celou dobu jsme komunikovali s Vlaďčiným manželem Ronaldem, který jí byl celou dobou věrně po boku a byl v jednom kole, aby mohl dostat svou milovanou paní zpět domů. Nakonec se mu to skutečně povedlo a Vlaďka je v tuto chvíli v bezpečí domova.

„Nyní nás čeká operace nekrózy. Vše ostatní se dozvíme v Čechách,“ uvedl už dříve Vlaďky manžel, kterého jsme se pokoušeli kontaktovat e-mailem, ale nereagoval ani na zaslanou zprávu na WhatsApp.

Vlaďka letěla do Moskvy připoutaná na speciálním lůžku.
Vlaďce s rakovinou chybí poslední milion na cestu domů. Teď uvízla v Moskvě

Podrobnosti o převozu do Čech a aktuální situaci Vlaďky ale nadále monitorujeme a jakmile budeme vědět více podrobností, podělíme se s vámi o ně. V tuto chvíli však respektujeme soukromí páru, který se po dlouhé a náročné cestě dostal zpět do bezpečí domova.

Manžel Ronald dělal vše pro to, aby ji mohl její přání splnit.Manžel Ronald dělal vše pro to, aby Vlaďce mohl její přání dostat se domů splnitZdroj: se souhlasem Ronalda Exenbergera

Na své dárce nezapomněla

Vlaďka si je moc dobře vědoma, že bez darů dobrých lidí by se jí nejspíš do vlasti vrátit nepodařilo, proto na ně nezapomněla a poslala jim prostřednictvím sbírky na Donio.cz poděkování.

Petra pevně věří, že na vozíčku nezůstane do konce života.
Nevinná šipka do vody změnila mladé dámě život. Teď potřebuje pomoc

„Ze srdce děkuji všem dárcům, kteří mi přes Donio.cz zaslali finanční pomoc. Více než 10 tisíc lidí dokázalo proměnit noční můru ve šťastný konec. Je neuvěřitelné, kolik dobrých lidí je mezi námi a jakou rychlostí se vybrala tak velká částka. Přála bych si obejmout a poděkovat každému jednomu dárci osobně, vím však, že to nejde. Proto alespoň takto přijměte mé srdečné díky! Vážím si každého z vás! Díky vám jsem teď doma se svou rodinou a ať už bude tento příběh jakkoliv dlouhý, na konci toho příběhu leží ve speciální posteli v krásném bytě doma jedna šťastná žena obklopena milující rodinou. A to díky vám! Ze srdce děkuji,“ napsala všem dárcům šťastná Vlaďka.