Za tu dobu se stal palác místem stovek kulturních, vzdělávací, osvětových i komunitních aktivit pro všechny generace. Aktuálně zde našlo zázemí na osm desítek subjektů z neziskového sektoru, které nabízí různorodé vyžití. Jak zmínil ředitel Kontaktu Michael Dufek, prostory jsou stále volné, ale bývá problém všechny aktivity sladit tak, aby si vzájemně nepřekážely.

„Nejen počet akcí, ale také lidé, kteří Palác Liebieg navštěvují nám dávají zpětnou vazbu, že podobná místa jsou potřebná a mají smysl. Jsem rád, že se palác tak rychle vrátil zpět do povědomí lidí a zároveň se stal i důležitou součástí dění ve městě“, zdůraznil Dufek.

Na oslavu prvního výročí si připravili bohatý program, který přilákal stovky lidí. Zatímco někteří se vydali na prohlídky interiéru, převážně rodiče s dětmi se usadili v zámecké zahradě, kde mohli malí návštěvníci popustit uzdu své fantazii a kreativně se vyřádit. Nechyběly ani pohádky a diváky přilákala dobová módní přehlídka.

Jak zmínil Dufek, palác stále poznávají, protože v každém ročním období se schová trochu jinak a zároveň není nouze o milá či i méně milá překvapení. Aktuálně funguje keramická dílna, výtvarný ateliér, k dispozici jsou pohybové sály a podařilo se i zprovoznit od letošního května kavárnu. Podle něj nyní Palác Liebieg plní všechny své funkce a nadále budou rozvíjet služby.

„Rád bych, aby Liberečané vnímali, že se pro ně palác může stát průvodcem života. Díky větším prostorům se více zaměřujeme na problematiku mezigeneračních vztahů a jsme schopni nabídnout pestřejší nabídku napříč generacemi,“ podotkl s tím, že Kontakt se z proseniorské organizace přeměnil v prorodinnou.

Na letošek si připravili jednu žhavou novinku, a to obohacení dění ve městě během prázdnin. Připravují Letní scénu v paláci, která odstartuje 12. července talk show s vítězem letošního Rally Dakar Martinem Macíkem. Zájemci tak budou moci zažít beduínovou pomstu na vlastní kůži přímo s vítězem.

Na své si přijdou i milovníci divadelních představení a Světlana Nálepková uvede recitál klasických šansonů Hany Hegerové. 20. července vystoupí stand-up komička Adéla Elbel. „Tematické zaměření bude pestré. A zároveň chceme, aby se maximální hodnota vstupenky pohybovala kolem 500 korun,“ dodal Dufek.