„Letos se bude konat jen u lávky, napříč Jizerou. Přemýšleli jsme, že vynecháme, ale byla by to škoda, po přestávce se vždy špatně navazuje," poznamenala Eva Rydvalová, ředitelka Domu dětí a mládeže, hlavní organizátorka neckyády.

Slibuje ale více soutěží a větší srandu. „Připravili jsme ještě větší program. Po lávce bude kvůli opravě mostu chodit dost lidí. A tak nás napadlo představit aktivity Mozaiky. Začneme již v pátek, neckyáda pak proběhne v sobotu 13. června," doplnila Eva Rydvalová.

V pátek se v Domě dětí a mládeže Mozaika budou dít velké věci. Na zahradě se již od 9 hodin představí všechny zájmové kroužky DDM Mozaika. „Akci říkáme Mozaikyáda, aby to mělo návaznost na neckyádu. Má být hezky," doplnila ředitelka DDM.

Sobotní neckyády se mohou zúčastniti dobrovolníci bez plavidla. „Napříč Jizerou proběhnou různé závody. Když se vše povede, bude ještě větší sranda než v předchozích letech. Na místě zahrají Kapelníci a na návštěvníky čeká i občerstvení," zve Eva Rydvalová. Na vodu vyjedou i necky.