Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Za princeznou i dravými ptáky se vydejte na nejkrásnější zámek regionu

Sychrov – Sezona na hradech a zámcích startuje. Nejbližší zámek od Jablonecka, tedy Sychrov má tradičně nebitý program po oba dva dny. Zatímco víkendovou pohádku už opakovat nebudou, dravci se sem na každou první a třetí neděli v měsíci budou vracet. O prázdninách každou neděli.

31.3.2017
SDÍLEJ:

Sychrov. Foto: Deník

SOBOTA 1. DUBNA A NEDĚLE 2. DUBNA

Vstupenku si pořiďte včas a dopředu na portálu

Jednoho dne se potkalo Štěstí s Rozumem na lávce. „Vyhni se mi!“ řeklo Štěstí. Rozum tenkrát ještě neměl tolik zkušeností, a tak nevěděl, kdo se má komu vyhnout. Proto řekl: „Proč bych se ti měl vyhýbat? Ty nejsi lepší než já.“ Který z nich je ve skutečnosti důležitější? Nebo to nakonec tak jednoznačné není? A co když na scénu vstoupí samotná Závist, která s dobrými úmysly rozhodně nepřichází? Odpovědi na tyto otázky zjistíte, pokud se první dubnový víkend vydáte na zámek Sychrov. Prohlídky po oba dva dny v 10, 11, 13, 14 a 15 hodin. Pozor prodej vstupenek pouze na www.evstupenka.cz

NEDĚLE 2. DUBNA

Historické sokolnictví a volné létání dravých ptáků

Na státním zámku Sychrov máte možnost shlédnout historické sokolnické ukázky s dravými ptáky. V nabídce je atraktivní podívaná na volné létání dravců, které je doprovázeno odborným výkladem profesionálního sokolníka o historii i současnosti sokolnictví u nás i ve světě. Dozvíte se více o způsobu využití dravců, jejich ochraně, výcviku, chovu a odchovu v zajetí a zpětného návratu do přírody. V romantickém prostředí anglického zámeckého parku Sychrov máte možnost shlédnout kroužení a přílety našich i cizokrajných kání, strhující let rychlých sokolů i majestátní let orlů. Sovy Vám předvedou, že umí létat i ve dne, nízké průlety Vám ukáže krkavec velký, náš největší pěvec a s některými druhy si můžete také změřit své dovednosti. Přesvědčíte se, že tito ptáci jsou nejen krásní na rukavici nebo posedech, ale především ve vzduchu, kde jsou opravdovými králi oblohy.
Sokolnické ukázky probíhají v měsících duben, květen, červen a září každou 1. a 3. neděli v měsíci. Během prázdninových měsíců se ukázky konají každou neděli. Časy začátků jsou vždy v 10:00, 13:00 a 15:00 hodin. Jedná se o venkovní produkci, mohou být jednotlivé ukázky ovlivněny vývojem počasí popř. i jinými důvody. 

Autor: Lenka Klimentová

31.3.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Šerm - Liberec

Tento víkend bude v Liberci patřit mladým šermířům

EET. Ilustrační foto.

ANKETA: Měla by vláda zrušit plánované rozšíření EET?

Areál bývalé textilky Bytex v Chrastavě zmizí. Demolice potrvá tři měsíce

Chrastava – Bytex, Mykana, Bremi, Wassa. Rozlehlý areál bývalé textilky v Chrastavě v Nádražní ulici už vystřídal řadu jmen.

Záchranáři čekají, kdo je povede. O místo šéfa Záchranné služby má zájem 10 lidí

Liberec – Na nového ředitele čeká nejen krajská nemocnice Liberec, ale také krajská záchranka.

ANKETA: Měla by budoucí vláda pevně stanovit termín přijetí eura?

Liberecký kraj - Dvacet zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím devíti stran v Libereckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky. 

Jak malují šimpanzi ze zoo?

Frýdlant – Nevšední výstavu maleb šesti šimpanzů ze ZOO Liberec hostí radnice ve Frýdlantu. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení