Na vině je velké množství sněhu, které zasypalo sever Čech přes sobotu. Sníh začíná prudce tát, stává se stále těžším a láme tak větve, vlivem podmáčení pak do drátů padají celé stromy.

„V terénu je opět maximální počet energetiků. Snažíme se, aby do večera bylo vše v pořádku, aby naši zákazníci prožili pěkný Štědrý večer,“ sdělila mluvčí severočeské skupiny ČEZ Distribuce a. s. Soňa Holingerová.

Technická univerzita v Liberci připravila pietní místo pro vzpomínky obětí čtvrtečních tragických událostí na FF UK v Praze. V sobotu se uskutečnila společná vzpomínková akce.
FOTO: Stovky lidí zamířily do libereckého kampusu. Proběhlo zde pietní setkání

Obnovení dodávky elektřiny probíhá postupně od vyšších napěťových hladin (velmi vysoké napětí, vysoké napětí) až po poruchy na hladině nízkého napětí. Prioritně je nutné zajistit dodávku elektřiny na vyšších napěťových hladinách. Následně je možné dohledávat a opravovat poruchy na zařízení nízkého napětí. Informace o předpokládaném termínu odstranění poruchy pro konkrétní obce či města jsou uvedeny na základě aktuální situace v terénu.