V Jablonci se k akci přihlásili pejskaři pod vedením Jany Veselé. „Již dvakrát jsme uklízeli Česko, uklízeli jsme i svět," poznamenala organizátorka.

K akci se připojí i dobrovolníci sdružení kolem Domu dětí a mládeže Tanvald a Mateřského a dětského centra Maják Tanvald.

Každý, kdo chce s jarním úklidem pomáhat, se může připojit k již existující akci, nebo na webových stránkách uklidmecesko.cz nebo uklidmesvet.cz zaregistrovat svou akci.

Ukliďme svět, ukliďme Česko je nová kampaň, jejímž cílem je zapojit do likvidace pohozených odpadků i nelegálních skládek alespoň 100 000 dobrovolníků. Dvě dříve samostatné „uklízecí" kampaně Ukliďme svět (18 659 dobrovolníků v roce 2015) a Ukliďme Česko (30 544 dobrovolníků) nyní spojily síly. Dnem D, kdy se v nové kampani Ukliďme svět, ukliďme Česko bude uklízet opravdu v celé republice, je sobota 16. dubna. Uklízet nepořádek v přírodě však bude možné i v jiných termínech. Důležité je, se co nejdříve přihlásit na jedné ze dvou výše uvedených webových stránkách.

„Někdy stačí dobrovolníky jen popostrčit zasláním pár pytlů a rukavic, jejich nadšení pak leckdy velmi překvapí. Nebojí se přispět třeba upečenou bábovkou pro dobrovolníky nebo doprovodným programem pro děti," sdělila koordinátorka programu za Český svaz ochránců přírody Kateřina Landová.

Cílem kampaně Ukliďme svět, ukliďme Česko není uklidit všechny černé skládky, ale především motivovat dobrým duchem akce širokou veřejnost a myšlenku nevytváření skládek nových.