Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

U nájezdu na cyklostezku zpomalí dopravu

Česká Lípa - /GALERIE/ Práce na úpravách cyklostezky Varhany by měly skončit tento týden.

10.4.2017
SDÍLEJ:

Finišují práce na úpravách cyklostezky Varhany.Foto: Deník

Cyklistická sezona se pomalu rozjíždí a od následujícího pátku bude sportovním nadšencům opět k dispozici i celá sedmnáctikilometrová trať cyklostezky Varhany. S opraveným asfaltem, zábradlím u železniční trati a dalšími novinkami.

Části trasy z České Lípy do Kamenického Šenova na začátku dubna uzavřely nutné opravy. Hotovo by mělo být tento týden. „Opravovali jsme částečně asfalt na začátku stezky u České Lípy a také na třetím úseku mezi bývalým vlakovým nádražím Mistrovice a základní školou v Novém Oldřichově. Jednalo se o místa, kde vegetace a kořeny prorůstaly do asfaltu,“ říká Miroslav Pröller, manažer svazku obcí Cyklostezka Varhany.

NOVÉ ZÁBRADLÍ

Bezpečnější bude také úsek u nástupního místa v České Lípě. Na silnici z Lípy na Horní Libchavu bude nově omezena rychlost na 70 kilometrů v hodině. Přibude také zábradlí mezi stezkou a železniční tratí. „Původní plot zlikvidovali vandalové. Stejně tak některé značky, které rovněž nahradíme novými,“ dodává Pröller.

V plánu jsou také úpravy samotného nájezdu na oblíbenou trasu, který stále tvoří nepříliš bezpečné panely. Svazek je chce v budoucnu nahradit rovněž asfaltovým povrchem. „Je to součást plánované nulté etapy stezky, kterou však stále brzdí majetkové vztahy na potřebných pozemcích,“ vysvětluje manažer svazku. Vedení České Lípy podle něj stále jedná se Správou železniční dopravní cesty o převedení pozemků na město, aby se s úvodní etapou stezky mohlo začít.

PROBĚHNE ÚKLID

V rámci jarních úprav svazek také osadí informačními panely o cyklostezce dva prázdné billboardy u Volfartic a Kamenického Šenova, opraví poškozené kovové sloupky zabraňující vjezdu motorových vozidel na třetí etapu a na stezce přibude kilometráž. „Po dokončení prací proběhne velký jarní úklid,“ dodává Miroslav Pröller.

Cyklostezka Varhany vede po zrušené železniční trati z České Lípy do Kamenického Šenova. První úsek do Horní Libchavy se cyklistům otevřel v roce 2008, dokončena byla v roce 2013. Celá trasa stála 49 milionů korun. Nejvíc peněz spolkl poslední osmikilometrový úsek z Volfartic do Kamenického Šenova, a to 21 milionů korun.

Autor: Petra Hámová

10.4.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Volby. Ilustrační foto.

ANKETA: Jste pro elektronické volby?

Václav Helšus, herec a dramatik libereckého Divadla F. X. Šaldy

Liberec rozšíří Síň slávy o taková jména jako Jan Šolc a Václav Helšus

Ruiny budou hlídat strážníci. Vstup do těchto objektů je životu nebezpečný

Ralsko – Liberecký kraj poskytne mimořádný příspěvek na ostrahu bývalého vojenského prostoru v Ralsku.

ANKETA: Měla by být prostituce legalizována?

Liberecký kraj - Dvacet zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím devíti stran v Libereckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky. 

Startuje Velký knižní čtvrtek. Na pultech knihkupectví se objeví 16 nových knih

Ve čtvrtek 19. října vychází rovnou 16 nových titulů, které představují výběr podzimních hitů. Navíc v Knihkupectví a antikvariát Fryč si pro návštěvníky připravili doprovodný program, který startuje v 18:00 a potrvá až do pozdních nočních hodin. 

ANKETA: Měla by se rozšířit jaderná elektrárna v Temelíně?

Liberecký kraj - Dvacet zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím devíti stran v Libereckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení