Město má stále v úmyslu postavit venkovní koupaliště a krytý zimní stadion najednou. Právě to je důvodem opakování výběrového řízení pro výstavbu nového a moderního areálu.

„Na nejbližší radě města upravíme detaily zakázky a soutěž co nejdříve vyhlásíme," řekl po schválení místostarosta města Jaromír Pekař.

Příliš nízký limit byl důvodem, proč předchozí výběrové řízení muselo město zrušit. Zastupitelé stanovili totiž jako strop 150 milionů korun.Nabídky od šesti firem se však pohybovaly v rozmezí od 161 do 190 milionů korun.

Venkovní koupaliště ani krytý zimní stadion čtrnáctitisícový Turnov nemá. Areál chtěla radnice stavět letos od léta a otevřít příští rok. Opakování zakázky znamená, že se práce zhruba o rok zpozdí. Jako reálné se nyní jeví, že se v bývalém arboretu šlechtitelské stanice sychrovského zámku začne stavět na jaře příštího roku.

Už jim nepomůže

Zastupitelé dnes vybírali ze tří variant. Patřily k nim i možnosti náročný projekt rozdělit na části nebo nechat rozhodnutí na novém zastupitelstvu, které vzejde z podzimních voleb. Pro rozdělení projektu bylo devět zastupitelů, o odložení se nakonec nehlasovalo.

Město získalo pozemky v roce 2000 za 34 milionů korun. Zaplatil je tehdy turnovský mecenáš Bohuslav Jan Horáček, který měl platit i další výstavbu téměř za miliardu. V areálu měla vzniknout soustava bazénů a skluzavek, dvě kluziště, parkoviště pro 400 aut a hotel se 180 lůžky. Bohuslav Jan Horáček ale v roce 2002 zemřel.

Skromnější verze

Město se v roce 2011 rozhodlo pokračovat v projektu v mnohem skromnější podobě.

Můžou se těšit

Součástí zakázky kromě koupaliště a zimního stadionu budou také úpravy dalších venkovních ploch včetně výstavby několika sportovních hřišť a skateparku. Nemůže chybět ani vybudování nových inženýrských sítí a především kvalitní přístupové komunikace. Protože Turnovští očekávají velký zájem nejen místních, plánují také dostatečné parkovacích ploch. A protože Turnovsko a Český ráj je rájem cyklistů, chybět nebudou ani cyklostezky.