Pivovar si letos pro návštěvníky připravil překvapení v podobě tankového piva. „Na slavnostech ho nabídneme úplně poprvé a půjde rovnou o náš výroční prémiový ležák „450". Jedná se vlastně o raritu, protože Svijany z tanku zatím čepují pouze dvě restaurace v České republice, náš liberecký Radniční sklípek a pražský Restaurant Mánes," říká Petr Menšík, sládek Pivovaru Svijany. Čtyřistapadesátku budou moci návštěvníci ochutnat za 25 Kč, všechna ostatní piva budou k mání za obvyklých 20 Kč. K mání bude i novinka v podobě Piva pro chlapy ve speciálním obalu.

VRCHOLEM SLAVNOSTÍ BUDE VÁCLAV NECKÁŘ PO KRÁTKÉ PAUZE, kterou zapříčinily zdravotní problémy, se Václav Neckář vrátil na pódium a chytil druhou mízu. Vystupuje s kapelou Bacily a jeho dva nové hity Půlnoční a Andělé strážní sklízí úspěchy. Nebudou chybět ani legendární písně jako Lékořice, Tu kytaru jsem koupil kvůli tobě, Mýdlový princ, Ša-la-la-la-li , Čaroděj nebo Stín katedrál.

Degustační soutěž

Letošní ročník slavností dává šanci také amatérským degustátorům. „Kdo je přesvědčen o své znalosti svijanských piv a zároveň by rád okusil práci odborných degustátorů, může se zapojit do soutěže," říká mluvčí pivovaru Petra Winklerová.

Soutěže se bude moci zúčastnit každý dospělý návštěvník a otestovat sám na sobě, že práce pivního ochutnavače není jednoduchá. Příchozí se mohou těšit na hudební program souběžně probíhající na dvou pódiích, hlavními hvězdami budou Václav Neckář & Bacily, David Koller & Band, Aleš Brichta, Debbi nebo Vilém Čok. Po setmění bude program krátce přerušen, aby si mohli návštěvníci vychutnat tradiční velkolepý ohňostroj.

Připraven je program i pro rodiny s dětmi, malým návštěvníkům bude vyhrazena téměř třetina areálu pro soutěže, pouťové atrakce a stánky.

Na místě bude zajištěno velkokapacitní parkoviště, úschovna kol i stanové městečko, návštěvníci mohou využít kyvadlovou autobusovou dopravu z Turnova, Liberce a Jablonce nad Nisou. Vstupné na akci je 200 Kč, děti mají vstup zdarma. Podrobnosti najdete také na na www.slavnostisvijanskehopiva.cz.

Program 26. ročníku: Slavností svijanského piva Sobota 11. července od 13 hodin

areál Svijanského pivovaru, Svijanský Újezd

Scéna 1

Running Sushi

Queenmania

Josef Náhlovský & Alabama music

Doctor PP

Debbi

Václav Neckář & Bacily

David Koller & Band

Aleš Brichta Project

Vilém Čok & Bypass

Luboš Odháněl

Scéna 2

Dineland Band

Cimbálová muzika Dušana Kotlára

České buchty

Bandit

Jiří Votoček

Snap Call

Veselí pozůstalí