„Viděla jsem na dětech, jak se jim během distanční výuky postupně vytrácí nálada i energie,“ popisuje prvotní impuls pro vznik projektu s názvem You Are Stars Andrea Elísek.

Celkem třicet dětí v jedenácti skupinách se hned nadšeně pustilo do práce. Aby je učitelka ještě více motivovala a školáci získali pocit, že jsou celebritami, zařídila jim i profesionální focení jejich kapel.

Velkým překvapením pak byly pro školáky videovzkazy, ve kterých jim podporu a povzbuzení v jejich snažení vyjadřovaly populární české osobnosti. Byli mezi nimi například frontman skupiny Kabát Josef Vojtek, zpěvák Václav Noid Bárta, zpěvačky Dara Rolins a Monika Absolonová, známý kuchař Přemek Forejt nebo herečka a rodačka z Litoměřic Bára Vyskočilová.

Vzkaz zpěvačky Lucie Bílé | Video: archiv Andrey Elísek

Avšak před tím, než se mohly děti na vzkazy podívat, musely rozluštit hádanku v angličtině, která obsahovala indicie k uhádnutí dané osobnosti. „Hádanky jsem jim do facebookové skupiny projektu zasílala každý večer. Kromě řady známých osobností jim vzkazy posílali moji přátelé například z Austrálie nebo Spojených států. V tom případě musely uhádnout danou zemi nebo město,“ líčí Andrea Elísek s tím, že videovzkazy si děti opravdu užívaly. Dodávaly jim totiž pocit výjimečnosti.

Vyústěním měsíc trvajícího projektu bylo odevzdání hotových videoklipů a předání cen.

„Musím zmínit úžasný přístup paní Lucie Bílé, která nám nejen natočila krásný videovzkaz, ale poslala každému soutěžícímu i své křišťálové andílky, které vyrábí, a fotografie s vlastnoručním podpisem,“ říká akční kantorka a doplňuje, že on-line gratulace vítězům poslala také moderátorka Laďka Něrgešová nebo modelka Jitka Boho. Další vzkazy přišly také od režiséra Jakuba Koháka nebo Matěje Homoly z kapely Wohnout.

Všechny známé osobnosti kontaktovala s představením projektu sama učitelka Andrea Elísek. „Psala jsem přímo jim nebo jejich agentům přes sociální sítě. Většina z oslovených neváhala a videa natočila. Moderátoři Láďa Hruška, Lucie Borhyová nebo skupina Chinaski pak poslali podepsané fotografie,“ těší ji.

Radost měly děti také ze získaných cen v podobě originálních triček s logem projektu, velkých plakátů své kapely nebo dortu. S tím Andree Elísek pomohli sponzoři a spolupracoval s ní také kadeřník a vizážista Pavel Filandr. „Projekt byl unikátní nejen množstvím slavných osobností, které se do školního projektu zapojily, ale také rozsahem a využitím on-line prostoru. Žáci byli nadšení a úžasně spolupracovali. Jsem na ně pyšná,“ dodává.