V návaznosti na toto opatření bude aktivováno veškeré dopravní značení s výše uvedeným omezením, na jeho dodržování bude dohlížet Policie ČR ve spolupráci s MP Tanvald. Doporučená alternativní trasa pro nákladní vozidla nad 3,5t je přes hraniční přechod Hrádek nad Nisou na silnici I/35.

Uzavírka bude platná do odvolání a otevření úseku pro kamionovou dopravu bude závislé na aktuálním stavu vozovky v ranních hodinách dne 5.2.2016. 

Provoz na silnici I/10 z Tanvaldu do Harrachova a dále na hraniční přechod s Polskem není nijak omezen pro osobní dopravu ani autobusovou dopravu. Na území Libereckého kraje se vyskytují silné sněhové přeháňky, které jsou na horách trvalejšího charakteru a doprovází je nárazový vítr.

V Libereckém kraji se objevují silné sněhové přeháňky, které jsou na horách trvalejšího charakteru a doprovází je nárazový vítr. Teploty se pohybují od minus tří do jednoho stupně nad nulou. Podle meteorologůbude sněžit i v noci, ustávat má v pátek ráno.

Jinak jsou všechny silnice v Libereckém kraji průjezdné a sjízdné. Hlavní tahy jsou většinou holé a mokré po chemickém ošetření, místy mohou ležet zbytky rozbředlého sněhu. Na silnicích nižších tříd hlavně v horách je na vozovkách zledovatělá vrstva ujetého sněhu krytá posypem. Motoristé by tam měli jezdit opatrně.