Jak jste se s Roubalem poznal?
Bylo to myslím na konci 80. let. Pracoval s mým kamarádem Ivošem v České Lípě. Ivan dělal mašinfíru, pohyboval se mezi starým nádražím a depem, bydlel v centru. Ivoš dostavoval barák v Božíkově, já mu občas pomáhal s terénními úpravami, měl jsem traktor. Někdy zkraje 90. let za mnou Ivoš přišel, že chce Roubal přestěhovat do Prahy. Kamarád vzal náklaďák, Ivan jel za námi v osobáku. Občas nás předjel, pak se někde vepředu schoval, dělal na nás opičky. Stěhovali jsme ho na Smíchov do staré zástavby, nedaleko stával růžový tank.

To ale nebylo naposledy, kdy jste se s ním viděl, že?
Ivoš se rozvedl, barák byl nějakou dobu opuštěný. Ivan tam občas býval, měl klíče. Pak se jednou objevil přímo u mě, bydlel jsem ob barák. Přišel s mužem, kterého jsem neznal. Prohodili jsme pár slov. Ivan říká, půjč mi šestku imbus. Potřebuju si na baráku oddělat dekl, chci se na něco podívat. Odešli, za hodinu za dvě přišel už jen Ivan vrátit imbus. Chvíli jsme si povídali. V tu dobu jsem choval býky, on říkal, mám na Šumavě Pohádku, chci tam také hospodářství. A jestli bych mu nějaký dobytek nepřivezl. Ale na to jsem tehdy neměl čas, bylo to daleko. Rozloučili jsme se, odjel a už jsme se neviděli.

Dům v Zákupech na Českolipsku, kde Ivan Roubal zavraždil taxikáře.
Kvůli Roubalovi vyslýchali i děti. Školu v Zákupech měly přes dům, kde vraždil

Viděl jste se s Roubalem těsně před vraždou a těsně po ní. Jak na vás působil?Normálně, úplně normálně. Jako když se teď bavíme my. Já ho tehdy obecně vnímal jako velice inteligentního chlapa, který byl v pohodě, byla s ním i sranda.

Byl jste u toho, když se na mrtvolu později přišlo?
Ano. Soused Láďa si dělal nové odpady a šel se k Ivošovi podívat, jak má udělaný septik. Otevřel dekl a tam byla na hladině zřetelná mastná silueta lidského těla. Zavolal policajty, postupně se to začalo sjíždět, kriminálka. Septik celý vysáli, na louce prosívali obsah přes síto. Už mi bylo jasné, že to byl ten taxikář.