Sněhová nadílka zkomplikovala dopravu v celém kraji. Nepříznivé počasí se projevilo hlavně na Semilsku. Nedaleko Turnova dokonce havaroval sypač. K havárii došlo krátce před jedenáctou dopolední u Dolánek. "Řidič vozu jel od Malé Skály na Turnov, když zatím z nezjištěných důvodů na křižovatce s místní komunikací vedoucí na Dolánky vyjel do protisměru a následně mimo silnici, kde se při pádu ze svahu opakovaně přetočil přes střechu a zastavil se až o strom," uvedla tisková mluvčí policie Ivana Baláková. Muž za volantem sypače utrpěl zranění, se kterým ho záchranáři transportovali do liberecké nemocnice. Stroj, který byl v důsledku nehody vyřazený, při údržbě silnic chyběl a situace se zlepšila až po druhé hodině odpolední.

Liberecká zoo shání fotky zeber
Navštěvujete rádi Libereckou zoo? Zahrada shání archivní fotky svých zeber

Špatně sjízdné byly silnice i na Jilemnicku a Lomnicku. Potíže se sjízdností silnice měli ráno také řidiči kamionů na kopci Šébr na Českolipsku, kde jich několik uvázlo. Za celé úterý zaznamenali policisté v kraji devět dopravních nehod.

Pokud odhlédneme od dopravních komplikací, byl úterní zasněžený den krásný. Děti vytáhly všelijaká vozítka, na kterých sjížděly okolní kopečky a krásně zasněžená krajina lákala i k příjemným procházkám.