Na plnohodnotnou zimní sezonu si sice sjezdaři budou muset ještě chvíli počkat, ale první ochutnávka bude na pořadu dne už dnes a o víkendu.Jako první se rozjede kořenovský skiareál Rejdice, kam budou moct lyžaři zavítat dnes od 9 hodin. Do 21. hodiny budou moct využít i večerního lyžování. Zítra pak přivítají první návštěvníky u Arniky na Severáku a na hlavní sjezdovce na Černé Říčce v Desné.

Návštěvníci se v tomto období mohou těšit na nižší zahajovací ceny.

Například na Severáku, který pod hlavičkou SKI Bižu patří ke třem největším střediskům v regionu, vyjde o víkendu celodenní lyžování na 200 korun pro dospělé a stovku pro děti.

Provoz skiareálů bude většinou jen víkendový, ale už v brzké době by se měla naplno rozjet klasická zimní sezona s denním lyžováním. „Díky opravdu příhodným podmínkám máme stoprocentní jistotu, že 15. prosince přivítáme první lyžaře i na Tanvaldském Špičáku," říká Petr Bažant ze společnosti SKI Bižu, která na Jablonecku provozuje tři největší skiareály. Právě Špičák je každoročně tím nejvytíženějším.

Do stop by o víkendu měla vyrazit i spousta běžkařů. Ti si premiérovou lyžovačku užili už před týdnem, kdy pracovníci Jizerské, o. p. s., poprvé strojově upravovali tratě Jizerské magistrály. „Hned první víkend přilákal dost lyžařů. Centrální parkoviště v Bedřichově bylo po oba dny z velké části obsazené," informovala ředitelka Jizerské, o. p. s., Jana Lhotová.

Zatím jen není jasné, jakým způsobem budou o víkendu upravené tratě.