V pondělí 22. dubna srazil řidič dívku na přechodu pro chodce v Lučanech nad Nisou. Při střetu s vozidlem utrpěla dívka lehká zranění, s kterými byla převezena ZZS do jablonecké nemocnice.

„Alkohol policisté u obou účastníku dopravní nehody vyloučili provedenými dechovými zkouškami,“ sdělila mluvčí jablonecké policie Dagmar Sochorová.

V Lučanech nad Nisou došlo k nehodě, kdy řidič srazil dívku na přechodu.V Lučanech nad Nisou došlo k nehodě, kdy řidič srazil dívku na přechodu.Zdroj: Policie ČR

V této souvislosti připomínají policisté všem účastníkům silničního provozu, aby dbali zvýšené opatrnosti, a to jak při řízení vozidla, tak při přecházení komunikace. „Řidiče vyzýváme, aby především v blízkosti přechodů pro chodce snížili rychlost a naopak zvýšili svou obezřetnost. Samozřejmě i v těchto jarních dnech může viditelnost i přes den nižší, anebo zase sluneční svit  výrazně ostřejší,“ poznamenala Sochorová. Chodci mají podle policistů vozovku přecházet až ve chvíli, kdy blížící se vozidlo zastaví a je zřejmé, že umožní bezpečné přejití.

V pondělí dopoledne hořelo v panelovém domě na Jiráskově nábřeží v Železném Brodě.
Kamarád založil sbírku pro rodinu, které vyhořel byt v Železném Brodě

„Opětovně zdůrazňujeme vhodnost používání reflexních prvků, například umístění reflexních pásků na končetiny, kabelky, batohy, dětské kočárky a podobně, dodala policejní mluvčí.

V některých případech povinnost mít na sobě viditelně umístěné reflexní prvky vyplývá ze zákona o provozu na pozemních komunikacích. Jde o situace, kdy se chodec pohybuje mimo obec za snížené viditelnosti po krajnici nebo okraji vozovky, a to v místě bez veřejného osvětlení.

Mohlo by vás zajímat: Profesionální hasiči v Libereckém kraji zvou na den otevřených dveří 

Zdroj: HZS LK