„Jsem zvědavá, i když jsem Miloše Zemana nevolila, prohlásila jedna z žen, která postávala ve stínu podloubí. „Má smůlu, že přijel zrovna ve dny, kdy v Liberci vládnou tropy," pronesl starší sedící v zahrádce. To ještě netušil, že za chvíli se prezident usadí k láhvi chlazeného piva jen malý kousek od něj. „Chová se jako normální člověk, na nic si nehraje," ocenil později jeden z návštěvníků.

Prezident republiky Miloš Zeman ocenil sklenici piva s místními občany v zahrádce hotelu Radnice na náměstí.

Potlesk si prezident Miloš Zeman vysloužil odpovědí hned na první otázku. „Proč nemají Romové nárok na slušné bydlení?" chopila se mikrofonu žena, která se představila jako Naděžda Šotáková.
„Musíme si nejdříve ujasnit, co myslíme slušným bydlením. Znamená to, že když už ho mám, tak byt nevymydlím, neudělám si z parket ohníček nebo odpadkový koš. Nárok na slušné bydlení znamená i povinnost slušně bydlet. Je mi srdečně jedno, jestli je někdo Rom nebo neRom, musíme měřit stejným metrem. Buď někdo umí bydlet a umí vyjít se svými spolubydlícími a nebo to neumí. V takovém případě ale sám nárok na slušné bydlení ztratil," zazněla odpověď hlavy a státu. Jasná a srozumitelná.

Další z otázek, která vzbudila zájem přihlížejících byla budoucnost Ještědu. „Šlo by udělat něco pro záchranu Ještědu? Je pro mne srdeční záležitost," poprosil o podporu jeden z architektů stavby, Miroslav Jirásek. „Znám málo krásnějších staveb, než je Ještěd, stavba století. S ministrem kultury jsme mluvili o tom, že je potřeba chránit i moderní stavby, stejně tak jako chráníme rozpadající se hrady a zámky," řekl prezident Zeman a připojil, že k Ještědu má sám velmi silný vztah. „V minulosti jsem přijal pracovní nabídku podniku Benzina Liberec. Kdyby mě maminka nepřemluvila, abych zůstal u ní v Kolíně, je ze mě dnes Liberečák a ne prezident!" vysloužil si další potlesk.

I přes úmorné vedro prezidentovi naslouchali převážně starší lidé. Mladší byli v menšině, jejich otázky však byli razantnější. „Nevadí vám, že vás někteří lidé považují za hulváta?" zaznělo z mladší generace. Na to prezident opáčil, že politik, který se chce zalíbit většinou jen slibuje, ale neplní. „Uvědomuji si, že ten, kdo razantně prosazuje své názory, má vždy skupinu oponentů. Má popularita je nyní kolem padesáti procent, a to není málo," dodal prezident Miloš Zeman při setkání s libereckými občany.