Policisté kontrolovali použití bezpečnostních pásů všech cestujících ve vozidlech a také případnou nepozornost během řízení. Kontrolu prováděli na úseku silnice silnice I/13 mezi obcemi Bílý Kostel nad Nisou a silnice I/35 v úseku Liberec – Ohrazenice, ale také dálnici D10 mezi obcemi Ohrazenice a Příšovice.

Během této policejní akce strážníci řešili celkem 15 případů, kdy řidiči nebyli ve voze připoutáni. Dalších 11 případů se týkalo řidičů, kteří za jízdy používali mobilní telefon a 16 vozů nemělo odpovídající technický stav pro jízdu v silničním provozu. U dvou řidičů policisté zjistili, že stále dluží za uhrazení pokut, které jim byly v minulosti uděleny a byli proto opětovně vyzváni k jejich uhrazení. Celkově se jednalo o částku 5 tisíc korun.

Ilustrační foto.
Nový radar v Liberci vyvolal bouři, řidiči si hromadně stěžují na jeho přísnost

„Pokud by tito „dlužníci na pokutách“ částku na místě neuhradili, policisté (celníci, strážníci) mají oprávnění jim z vozidel zadržet registrační značky,“ uvedla Zuzana Gelič, pracovnice Krajského ředitelství policie v Liberci.

Také se policisté setkali s případem, kdy jedno z kontrolovaných vozů řídil cizinec, který neměl řidičský průkaz, byla mu proto vyčíslena kauce v částce 10 tisíc korun.

Při požáru v Liberci se zranily čtyři lidé.
FOTO: Při nočním požáru rodinného domu v Liberci se zranili čtyři lidé

„Neukáznění řidiči tak za své přestupky zaplatili částku v celkové výši přes 85 tisíc korun“, doplnila Gelič.

Mohlo by vás zajímat: VIDEO: Anifilm 2024: Známe filmové skvosty, které festival nabídne

Zdroj: Město Liberec