Ti se stali nejen svědky představení pod širým nebem, v rámci něhož v komedii Shakespeare ve 120 minutách excelovali Václav Helšus, Jakub Albrecht a Tomáš Váhala, ale především slavnostního udílení cen Liberecká Thálie.

Tu letošní získala v kategorii opera Lívia Obručník Vénosová. V kategorii činohra Martin Polách a za balet si skleněnou trofej letos už podruhé odnesl Jaroslav Kolář. „Všem divákům za ni moc děkuji a moc si toho vážím," řekl tanečník.

Ceny totiž neuděluje herecká asociace, která ovšem nad libereckou akcí převzala záštitu, ale sami diváci, kteří hlasovali jak na internetu, tak formou hlasovacích lístků i kupónů v Libereckém deníku.

„Jsem rád, že cenu získal právě Martin, který liberecké divadlo proslavil po celé zemi," uvedl při předávání cen člen souboru DFXŠ a zároveň člen Herecké asociace ČR Ladislav Dušek. Narážel tak na úspěch Polácha v širší nominaci divadelní „velké" ceny Thálie za roli Mefistofela a Komika. V širší nominaci byl také Jaroslav Kolář za roli Mánka v Gazdině robě. Livia Obručník Vénosová zase zazářila v cenou ověnčené operní inscenaci Eva. Liberecké publikum opět ukázalo svou vyspělost i cit pro umění a dokáže vrcholné výkony ocenit. Stejně tak se stalo i při večerním představení, které se uskutečnilo díky liberecké radnici, a kdy diváci aplaudovali hercům vstoje. Rozhovor s vítězkou operní kategorie Lívií Obručník Venosovou si přečtěte na str. 14.