Po vzoru rakouských či slovenských horských center vydávají slevové karty. Můžete si mít lacinější lanovku nebo tatarák za polovic

Zimní „Krakonošova" karta navázala na úspěšný start v letní sezóně. Podobný systém ale naši turisté už dobře znají například z Rakouska či Slovenska, kde slevové karty už léta ke spokojenosti návštěvníků i poskytovatelů služeb dobře fungují.

Slevy v Česku i Polsku

Lidé ji mohou využít v celé široké škále nabízených služeb. „Zimní varianta nabízí přes 250 slev na české i polské straně Krkonoš. Portfolio slev je co nejširší, tak aby pokrývalo většinu služeb, které návštěvníci Krkonoš v zimě využívají," vysvětluje Matěj Dunka, ředitel projektu Krkonoše Regioncard.

S kartou podle něj můžete dostat slevy na lanovky a vleky, půjčovny lyží, servisy, lyžařské školky, ale i wellness centra, restaurace, vybrané obchody, muzea a další služby.

Jak karta funguje?

Kartu si pořídíte vzhledem k objemu peněz ušetřených na slevách za poměrně symbolickou částku. Pro dospělého vyjde na 99 korun, za dětskou zaplatíte 59 korun. Slevy můžete následně čerpat po 14 dní během celé zimní sezony. „Můžete ji použít například 5 dní v lednu a týden v březnu," ilustruje Matěj Dunka. Kde všude slevy nabízejí a vy je díky kartě můžete čerpat si nalistujete v knížečce, kterou obdržíte spolu s kartou. Pohybují se od 10 do 50 procent.

Například čtyřčlenná rodina ušetří při týdenním pobytu ve Skiareálu Černá hora Pec až 3 500 korun a nemusí jít jen o vleky. Ušetřit mohou i na místní dopravě nebo v restauraci," dodává ředitel projektu. Při pobytu si prolistujete knížečku a pak už jen vybíráte. Na Labské boudě jsem například objevila, že můžete uplatnit až 30ti procentní slevu na denní menu, to samé například při pobytu na Moravské boudě. V jedné restauraci ve Špindlerově Mlýně si zase s kartičkou můžete zajít na tatarský biftek, za který díky slevě zaplatíte pouhou polovinu. To samé i při návštěvě bazénu v jednom z tamních hotelů.

Karta je k dostání přes internet, v krkonošských infocentrech nebo přímo v hotelech. Vše potřebné naleznete na www. regioncard. Kromě seznamu slev na portálu naleznete i mnoho užitečných informací o zajímavých akcích na české i polské straně Krkonoš, která je zatím Čechy málo objevovaná.

„Není to pouze bonus pro návštěvníky. Je to také velmi užitečný marketingový nástroj. Pomocí karty se po skončení sezóny mohou provozovatelé dozvědět o jaký druh služeb měli lidé největší zájem. Slibujeme si od ní větší zájem turistů o návštěvu Krkonoš a v neposlední řadě pomůže i obcím a městům v regionu, takže plní i určitou společenskou funkci," dodává ředitel areálu.

Příklady úspor s kartou Krkonoše

Celodenní parkování v Harrachově - bez karty 50 Kč, s kartou 10 Kč, úspora 40 Kč

Prohlídka pivovaru s ochutnávkou na Luční boudě pro pár bez karty 500 Kč, s kartou 250 Kč (úspora 250 Kč)

5denní skipas na celý Skiresot Černá hora Pec pod Sněžkou pro čtyřčlennou rodinu bez karty 8970 Kč, s kartou 8073 Kč (úspora 897 Kč)

Jednodenní skupinová výuka lyžování bez karty 690 Kč, s kartou 552 Kč, úspora 138 Kč

Půjčení běžeckého vybavení na 1 den v Černém dole bez karty 200 Kč, s kartou 140 Kč, úspora 60 Kč.

Večerní lyžování ve Skiareálu Herlíkovice bez karty 250 Kč, s kartou 200 Kč, úspora 50 Kč.

Zdroj: www.regioncard.cz

Zkušenosti z letní sezóny

Nejvíce karet si pořídili Češi (80 %), Němci (10%), Poláci 6%)

Nejvyužívanější služby: doprava (37%), gastronomie (24%), sport a adrenalin (24%)

Počet využití jedné karty:

6 7krát, rekord je 30 použití během jednoho týdne!

Využívání karty ve všedních dnech se nijak nesnižovalo. Návštěvníci své pobyty prodloužili na celý týden