Česká reprezentace předvedla neuvěřitelné výkony a získala osm titulů Mistra Evropy z celkových deseti. Stala se tak nejúspěšnější reprezentací v historii tohoto sportu. Součástí české výpravy byl i několikanásobný Mistr České republiky a jediný muž české reprezentace David Rozkošný. Ten zabodoval hned ve třech disciplínách, svým umístěním předčil všechna svá očekávání a stal se nejúspěšnějším závodníkem celého mistrovství.

Během dvou dnů se představilo 60 závodníků a 205 králíků. Svou zemi zde reprezentovali závodníci ze Švédska, Německa, Slovenska a České republiky. Mistrovství se mohly zúčastnit jen závodní dvojice, které se ve svých zemích kvalifikovaly pro tento nejvyšší závod. Mistrovství světa se v králičím hopu nekoná, proto se jedná o nejprestižnější událost králičího hopu ve světě. Od pátečního rána až do sobotního večera závodníky i návštěvníky čekal nabitý sportovní program plný překvapivých výsledků. Jablonecká sportovní hala poskytla zázemí nejen závodníkům, ale i několika stům králíků. Pořadatelé tak museli zajistit prostorné klece, dostatek sena a krmiva či rozcvičovací dráhy.

Pietní připomínka narození válečného hrdiny generála Aloise Lišky v Záborčí, části obce Malá Skála.
FOTO: V Záborčí si připomněli narození válečného hrdiny generála Lišky

Králičí hop je sportovní disciplína, ve které závodí člověk se svým králíkem. Králík je člověkem veden na vodítku a postroji. Na regulérní průběh celé soutěže dohlíží kvalifikovaný rozhodčí. Králíci závodí celkem ve 4 disciplínách, a to v rovinné dráze, parkuru, skoku vysokém a skoku dalekém. Rovinná dráha a parkur jsou ještě rozděleny na 4 výkonnostní kategorie – lehká, střední, těžká a elitní třída. Vítězové těchto disciplín se stali Mistry Evropy pro rok 2022.