První sezóna a hned obrovský úspěch. Turnovské koupaliště a sportovní areál se těší zájmu veřejnosti a navíc sbírá vavříny i u odborníků.

Titul Stavba roku Libereckého kraje patří právě jemu. „Jsem rád, že se v tomto případě kryje názor odborné i laické veřejnosti. To se nestává často," okomentoval při předání cen starosta Turnova Tomáš Hocke.

Porotce zaujal areál po architektonické, urbanistické i dispoziční stránce. „Vše je velmi účelně skloubeno a propojeno. I prostředí kousek od centra a zasazení do přírodního prostředí si asi všechny porotce získalo," řekl člen rady kraje Vít Příkaský, který je současně předsedou poroty.

OBROVSKÝ TAHÁK

Turnovský areál koupaliště a zimního stadionu zvítězil hned ve dvou kategoriích. Kromě ceny pro absolutního vítěze získal ocenění i v kategorii bytová zástavba a občanská vybavenost. „Patnáct let váhání, rok a půl výstavby a téměř rok provozu završen oceněním Stavby roku Libereckého kraje. Děkuji všem porotcům i těm co se na stavbě, přípravách, spuštění či současném provozu podíleli či podílejí," uvedl jednatel spo- lečnosti Městské sportovní Turnov, Jindřich Kořínek.

Úvodní sezóna byla i přes některé rozmary počasí velmi úspěšná. „V okolí žádný bazén nebyl," vysvětlil si enormní zájem lidí Roman Mencl z Turnova. Nápor návštěvníků byl někdy tak veliký, že provozovatelé museli občas kvůli naplnění maximální kapacity prodej vstupenek pozastavit. Ukončení letní sezóny bude závislé hlavně na vývoji počasí. Pokud vydrží současná situace otevřeno bude minimálně do 18. září.