V zimním období nebývají chaty a chalupy tak hojně navštěvovány svými majiteli jako ve zbylém roce. Toto přináší příležitosti pro pachatele krádeží, kteří se do těchto objektů pokouší vloupat, poškozují je a v neposlední řadě odcizí i věci v nemalé hodnotě. Policejní preventisté jsou si nekalých činů vědomi a proto kontrolovali, zdali majitelé mají své druhé domovy dobře zabezpečené.

„Zaměřili jsme se na zamčené dveře, zavřená okna i okenice a případně, zda majitelé neponechali na zahrádkách volně přístupné cenné věci. Zároveň jsme provedli zevní prohlídku, která by případně odhalila, že došlo k pokusu nebo přímo k vloupání do objektu,“ uvedl policejní preventista Libor Barták.

Ilustrační foto
Zloděj stihl do domu ve Smržovce jen nakouknout. Policie ho rychle chytla

Policejní preventisté během celého roku pravidelně informují chataře, aby si své chaty a chalupy řádně zabezpečovali, prováděli kontroly a nenechávali drahé nářadí, jako například sekačky, motorové pily a křovinořezy, viditelné skrze okna. „V případě, že majitelé nemají v plánu chatu či chalupu navštěvovat delší dobu, je lepší opravdu cenné věci přestěhovat a minimalizovat tak případnou škodu, která by vloupáním mohla vzniknout,“ poradil Barták.

Policisté se i v letošním roce budou nadále věnovat kontrolám těchto rekreačních objektů. Kromě samotných policistů se kontrol pravidelně účastní i policejní psovodi a jízdní policie se svými čtyřnohými parťáky.

(s využitím tiskové zprávy)