František Hrdlička, český fotbalový funkcionář, ředitel severočeského klubu FK Teplice. Byl rovněž členem výkonného výboru Fotbalové asociace ČR.

Teplice coby šéf klubu vedl od roku 1993, kdy je zachránil před úpadkem. Tým poté postupoval ze třetí ligy až do 1. české ligy. Hrdlička dokázal klub ekonomicky stabilizovat a dovést na přední místa první ligy a do evropských pohárů. Ligového titulu se nedočkal, největším úspěchem klubu v jeho éře bylo 2. místo v sezóně 1998/99 za vítěznou Spartou Praha a dvě prvenství v českém poháru (2002/03, 2008/09).

Nikdo v českém fotbale nedokázal s jedním klubem tolik co právě on, byť se nikdy nedočkal titulu, o kterém tajně snil. Bez Hrdličky by se dnes v Teplicích dost možná fotbal vůbec nehrál.

Byl to právě on, kdo do klubu přivedl hlavního sponzora, tehdejší sklárnu Sklounion Teplice (později pod názvem Glaverbel a současný AGC). S podporou sklářského mecenáše se realizovala rekonstrukce stadionu Na Stínadlech, na kterém hraje své zápasy i český národní tým.

„Hrdla," jak mu tajně říkali, disponoval potenciálem, předurčujícím jej k úspěšnosti v dané profesi. Byl tvrdým byznysmanem, stavějícím na slušnosti, disciplině a vůli. Nikdo z jeho předchůdců nedokázal to, co po něm zůstává. Byl právem pyšný na to, že jeho klub nikdy nepadl do dluhů. Zaobíral se nápady, jak zajistit klubu prosperitu a českému fotbalu předkládal návrhy změn, které jej měly zbavit neduhů," vzpomíná na zesnulého šéfa klubu FK Teplice Pavel Biedermann, dlouholetý novinář Směru a posléze Teplického deníku, který napsal o FK Teplice několik knih.

Podívejte se na sbírku fotografií Teplického deníku… klikněte na VIDEO v tomto článku.