Doprovodný program Jizerské 50 odstartuje už v pátek 9. února kapela Poletíme ? koncertem na jabloneckém náměstí. Slibuje pořádnou show, barevnou náladu a svižnou rytmiku. Vystoupení je zdarma a začíná ve 20 hodin. Později na něj naváže hudební afterparty v Klubu Na Rampě.

V sobotu ožije centrum Nisa Factory kreativními dílnami. Za padesátikorunu si tam budou moct děti i dospělí vyrobit korálkového lyžaře a zdarma se návštěvníkům otevře sklářská dílna s Kamilou Parsi.

Až do 12. února si také můžete prohlédnout výstavu fotografií z minulých ročníků Jizerské 50 na Mírovém náměstí v Jablonci a v La kavárně pro vás mají připravenou speciální běžkařskou nabídku jídel a nápojů.

Kateřina Neumannová je legendou běžeckého lyžování. Na snímku s dcerou v cíli Jizerské padesátky
Běžky jsou v Česku obrovský fenoménem. Zájem dětí neustále roste

Původně plánovanou besedu se Zdeňkem Lhotským a Davidem Vávrou organizátoři zrušili a konat se bude v náhradním termínu v dubnu.

Sobotní večerní doprovodný program se odehraje na náměstí Dr. E. Beneše v Liberci, kde v 18 hodin začne koncert kapely Pokáč a o hodinu později na něj na naváže Ewa Farná. Oba koncerty v rámci ČEZ Energy Festu jsou pro návštěvníky zdarma.

Mohlo by vás zajímat: VIDEO: Pocta borcům. Podívejte se, jaké medaile měly ozdobit účastníky Jizerské 50

Zdroj: Sedlák Jan