Osmadvacetiletý praporčík z Dukly Liberec odjížděl na šampionát CISM v roli favorita, protože v loňském, 52. ročníku nestačil ve stejném závodě pouze na mistra světa ze Sappora Nora Larse Bergera. „Říkal jsem si, že kdyby to bylo do tří, tak to bude super a tohle je o to lepší, krásný výsledek," radoval se po triumfu Jakš. „Startoval jsem asi čtvrtý od konce a největší soupeře jsem měl před sebou. Závod byl rychlý a celkem vyrovnaný. O vítězství jsme bojovali čtyři celou trať v několika vteřinkách. V cíli jsem nakonec měl k dobru osm sekund na druhého Petera Sedova a další čtyři na třetího Veselina Cinzova," podotkl.

„Před závodem jsem na mysli měl, že by se možná dalo vyhrát, ale ta konkurence tady byla," narážel Jakš na jména známá ze Světového poháru. Pátý byl v Bodenu bronzový medailista ze Soči Ilja Černousov, na startu nechyběli ani Jonas Baumann, Bernhard Tritscher, Cyril Miranda či sedminásobný vítěz Světového poháru ve sprintu Nikolaj Morilov. „Věděl jsem, že bude těžké je porazit, ale povedlo se a hlavně kvůli tomu jsem tak nějak vnitřně spokojený," těší vítěze.

Vítězný závod na armádním šampionátu byl letos jeho posledním. „Začne odpočinek. Na lyže už se letos asi nepostavím, budu se víc věnovat rodině," plánuje Jakš.

Závodu v Bodenu se zúčastnil i český veterán Jiří Magál, který po loňské sezóně ukončil kariéru. Obsadil 25. místo.