VYBRAT REGION
Zavřít mapu

HLASOVÁNÍ: Vyberte nejkrásnější fotku Jizerských hor v 7. kole

Jizerské hory/GALERIE, HLASOVÁNÍ/ – Soutěž Zaostřeno na Jizerky i letos o letních prázdninách po dobu dvou měsíců provází čtenáře Libereckého deníku, který je mediálním partnerem celé soutěže již od počátku. Máte týden na to, abyste dali hlas nejkrásnější fotografii sedmého kola.

24.8.2015 1
SDÍLEJ:

Ondřej Hájek: Podzimní nostalgieFoto: Ondřej Hájek

Hlasování o nejkrásnější fotografii Jizerských hor je v polovině

Čtenáři Libereckého deníku mohou již sedmým týdnem vybírat nejkrásnější fotografii Jizerských hor. Každý týden se zde objeví nová sada snímků přihlášených do soutěže Zaostřeno na Jizerky, kterou pořádá Nadace pro záchranu a obnovu Jizerských hor.

Z každého kola, kterých bude celkem osm, postoupí do finále dvě nejlépe hodnocené fotografie. Celkem se jich tedy v závěrečném čtrnácti denním hlasování střetne mezi sebou šestnáct. Lidé budou moci tímto způsobem vybrat snímek Jizerských hor, který považují za nejhezčí. Autor vítězné fotografie bude odměněn hodnotnou cenou od společnosti Canon.

Liberecký deník je partnerem celé soutěže již od samého začátku a pravidelně Vás o ni informuje. „Jsem velice vděčen za toto partnerství neboť povědomí o krásách Jizerských hor se tak může dostat mezi širokou veřejnost. Lidem nabízíme netradiční pohledy i na známá místa a věříme, že si při prohlížení fotografií uvědomí i potřebu ochrany přírody pro budoucí generace," říká Ondřej Petrovský, ředitel Nadace pro záchranu a obnovu Jizerských hor.

Snímky v současné době hodnotí i odborná porota a má nelehký úkol vybrat nejlepší fotografie, které se představí veřejnosti na říjnové výstavě v Centru Babylon. Přidá se k nim i jedna, která vzejde právě z internetového hlasování. Na vernisáži bude zároveň představen kalendář Zaostřeno na Jizerky 2016, do kterého vybere porota 13 nejhezčích snímků z celé soutěže. „Autorům takto oceněných fotografií předáme hodnotné ceny od společnosti Canon. Odměnou jim bude také otištění snímku v kalendáři, který si každým rokem získává čím dál větší oblibu veřejnosti," sdělil Petrovský. V minulém roce jich nadace vydala již 1 400 kusů a prakticky všechny výtisky byly rozebrány. Příjem ve výši 193 204,- Kč putuje zpět do Jizerských hor.

Fotografická soutěž Zaostřeno na Jizerky byla poprvé vyhlášena již v roce 2011 a s nápadem na její pořádání přišel předseda správní rady nadace František Pelc. Za její historii poslali fotografové již přes 800 snímků a vytištěno bylo 4 100 kalendářů. Výtěžek z jejich prodeje nadace využila na výsadby původních druhů dřevin v Jizerských horách. „Jsem velice rád, že soutěž si našla již své stálé místo jak mezi fotografy, tak i širokou veřejností a každým rokem stoupá zájem o kalendář, který vydáváme. I díky tomu bylo za poslední roky do Jizerských hor vysázeno necelých 84 tisíc sazeniček například buků, dubů nebo jedlí," uzavřel Petrovský.

Autor: Redakce

Hlasujte v 7. kole zaostřeno na Jizerky 2015

Alice Hudcová: Když končí se den

1 hlas

Míroslav Hojný: Začíná jaro

35 hlasů

Zdeněk Joukl: Na souši

0 hlasů

Tomáš Vrkoslav: Jaro přichází

7 hlasů

Andrea Láznická: Pěnkava obecná

1 hlas

Petr Laznický: Bílá Smědá

2 hlasy

Lukáš Valecký: Ticho před bouří

4 hlasy

Ivana Sýkorová: Na Šolcově rybníku

11 hlasů

Magdalena Bartošová: Tulipán

1 hlas

Karel Mudra: Kam pluji

5 hlasů

Lucie Bláhová: Pod jedlovou

2 hlasy

Renata Zemanová: Jizerský ráj

2 hlasy

Peter Mayer: Ranní imprese na Smrku

186 hlasů

Vladimír Vlk: 300 před cílem

5 hlasů

Ondřej Hájek: Podzimní nostalgie

7 hlasů

Milan Drbohlav: Údolí Kamenice

3 hlasy

Rudolf Slánička: Svítání nad Čihadly

11 hlasů

Anna Sláničková: Pod Ořešníkem

11 hlasů

Zbyněk Cincibus: Pod peřinou

75 hlasů

Jaroslav Moravec: Na Jizerce

254 hlasů

Zdeněk Lin: Nad Plischkeho studánkou

22 hlasů

Jakub Honzejk: Luční

4 hlasy

Bohumil Krsňák

2 hlasy

Roman Grebeníček: Ráno

261 hlasů

Jiří Pavelka: Kouzelné pramínky

38 hlasů

Hlasovalo: 950

Anketa byla ukončena

24.8.2015 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:
Videosouhrn Deníku – pondělí 15. ledna 2018

Vylovení, odbahnění, vysušení a 4,3 promile v krvi: podívejte se na videa dne

Bílí tygři Liberec. Archivní foto

"Nemáme co ztratit. Chceme do finále," burcuje Ševc před odvetou ve Švédsku

V Bedřichově úřadujícího prezidenta deklasoval Drahoš

Jablonecko - Tady je Zemanovo, hlásí Vlastiboř. Ale drtivou porážku utrpěl na horách. Nejsvědomitější voliči v celém Libereckém kraji jsou v horské obci Bedřichov. K urnám sem přišlo 88,61 % oprávněných voličů.

Z Dubé zmizí nebezpečné sudy, jinde odpad zůstává

Liberecký kraj – Miliony korun stojí odstraňování pozůstatků po průmyslových podnicích. Ne všude se ale daří.

Češi volili po celém světě. Liberečanka usedla ve volební komisi v Arménii

Liberec – Bezmála dvanáct a půl tisíce Čechů využilo v letošních prezidentských volbách možnost odvolit v zahraničí. Ve volebních místnostech umístěných na pěti světových kontinentech volili nejen ti, kteří tam dlouhodobě žijí, ale také studenti nebo lidé na dovolené.

Jak se žije v obci, kde má Miloš Zeman největší úspěch v kraji?

Černousy – Nejsevernější obec, nejvíc hlasů Zemanovi.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT
>