Uvnitř požářiště, kam se hasiči nemohou dostat, jedno ohnisko stále žhne. Nechává se kontrolovaně vyhořet, monitoring provádí profesionální hasiči z Turnova.

Dnes před 10. hodinou se na místo dostavil vyšetřovací tým složený z příslušníků PČR a HZS. "Aby bylo vyšetřování kvůli narušené statice objektu bezpečné, probíhá zde stabilizace specialisty třináctičlenného týmu USAR. Používají hydraulické stojky, které postupně nahrazují dřevěnou výztuhou. Jak dlouho bude vyšetřování trvat, nelze v tuto chvíli odhadnout," popsala mluvčí hasičů Zdenka Štrauchová.

Na místě je dobrovolná jednotka turnovských hasičů a profesionální hasiči z Turnova, kteří uklízejí techniku. Podnik v průmyslovém areálu Vesecko hlídá městská policie, na místě je i státní policie.

Na místo události dorazí z Prahy speciální tým. Policie už zahájila úkony trestního řízení pro podezření z přečinu obecného ohrožení z nedbalosti. Škody se odhadují na desítky milionů korun.

Při požáru, který vypukl ve čtvrtek, zemřela žena a následkům zranění později podlehl v liberecké nemocnici muž, který měl popáleniny na 75 procentech těla.