Vedle tradičních spolupracovníků (Václav Kopta, Petr Malásek, Eduard Krečmar…) tu má třeba text „Bleriot" od Márdiho, zpěváka a lídra rockové skupiny Vypsaná fiXa. Hudbu k ní psal Jiří Hradil z kapely Tata Bojs. A song „S tebou", hudba i text, je z pera Radka Bangy, lídra Gipsy CZ.

K desce Vyznání" má Hana Zagorová klip „Bleriot". Je to její první oficiální video. Nevznikl jako její předchozí klipy pro nějaký TV pořad.

Je to má hrdinka

„Hana Zagorová je jedna z mých hrdinek z dob, kdy jsem hrdinky ještě mívala. Tentokrát navíc ve skvostné náladě Bleriota, jak ji stvořili Jiří Hradil s Márdim hurá za oba. Napsali dojemnou písničku, kterou Hana dotáhla a prožila. Chtěla jsem ten pocit podpořit: Uctít ženskou energii. Dotvořit sen, který se třeba stal, zprostředkovat krásnou vzpomínku, která možná byla pouze zbožným přáním. Zachytit jemné mihnutí řas a zastavit čas. To si zaslouží každá zralá ženská," řekla Markéta Nešlehová, režisérka klipu Bleriot. Dále už odpovídala Hana Zagorová..

Vyznání je vaším dvacátým řadovým albem. Hanko, bylo jeho vydání pro vás důvod k oslavě?
(váhání) Nevím. Možná ne k oslavě, ale určitě k radosti. Víte, já nejsem vzpomínací typ. Teď mám tohle dítě, a to mě zajímá ze všeho nejvíc.

Co říkají na desku vaši fanoušci?
Z ohlasů mám radost. Někdy se stává, že posluchači při poslechu třeba některé písničky přeskočí nebo si navolí nějakou sestavu z té které desky. Teď mi říkají, že tuhle desku poslouchají od začátku do konce. A to je fajn!

Komunikujete s fanoušky na internetu?
Moc ne. Mám oficiální stránky, které mi velmi spolehlivě spravuje Jarda Telekeš, a to i s navázáním na facebook. Mám i několik neoficiálních internetových stránek a několik stránek facebookových, se kterými nemám vůbec nic společného.

Se svým fanklubem ale v kontaktu jste, ne?
Spíš s pár členy, kteří se postupem času stali mými kamarády a pomáhají mi. Už mají samozřejmě určitý věk a já jen zírám, jak se na mých vystoupeních objevuje stále více mladých diváků. Třeba na vánočním koncertu v Lucerně to nevydrží, seběhnou z balkonu pod pódium, zacloní výhled lidem z prvních řad, kteří si koupili ty nejdražší lístky, zpívají a tančí. Všechny moje písničky znají, umějí texty. Toho si ohromně vážím.

Z kolika písní jste na web vybírala?
Asi z dvaceti, tedy z malého množství. Moc nerada písničky odmítám. Navíc všichni ti staří bardi, se kterými spolupracuji dlouho, už vědí, co jim vezmu a co ne. Ti už píšou na jistotu. Vzájemně se známe dlouho, takže mi umí dodat píseň přímo na tělo. A zavoněly mi i písničky těch autorů, kteří se na mé desce objevují poprvé. Rozuměla jsem jim, alespoň se mi to zdálo, takže jsem je mohla a chtěla nazpívat.

Písně i odmítám

Stane se vám někdy, že byste písničku od barda chtěla předělat, nebo ji odmítla?
Stane. Předělávání nemám ráda, takže autora spíše odkážu na jiného interpreta. Dělám to nerada, ale občas k tomu dojde. Rozhodně se do písničky nenutím.

Čím si léčíte splín duše?
Je docela možné, že se vypíšu. Nebo si pustím nějakou hezkou hudbu. Ale se svými splíny nejdu mezi lidi. Pokud je to můj splín, musím si ho sežrat sama. Je to ošklivé slovo, ale tady sedí. A když mám pocit, že jsem s nějakým problémem vyrovnaná a že ho mám zvládnutý, teprve můžu vzít někoho za ruku.