Muži FBC Liberec začali play-off o extraligu dvěma domácími výhrami nad Hattrickem Brno. Svěřenci trenérů Jana Krále a Zdeňka Skružného budou ve čtvrtfinálové sérii pokračovat nyní v Brně.

FBC Liberec - FBŠ Hummel Hattrick Brno 5:2 (0:0, 2:0, 3:2)

Hattrick vsadil na důkladnou osobní obranu, na kterou Liberečtí v první třetině marně hledali recept. Po dlouhé době se tak stalo, že za dvacet minut hry nedokázali skórovat. Ve druhé třetině se domácí konečně dvakrát radovali po rychle rozehrané standardní situaci. Ve třetí části si pak vybudovali Liberečtí až čtyřgólový náskok a Brnu se v závěru povedlo již jen korigovat. „Velmi těžké utkání, stálo nás spoustu sil. Soupeř hrál výborně a byl skvěle připraven. Důležitým momentem pro náš výsledek byla třetí branka. Děkujeme soupeři a těšíme se na zítra," uvedl trenér Skružný.

Branky: 27. Hůza, 40. P. Ferdan, 44. Valeš, 47. Klucho, 58. Veselý 41. Houšť, 60. Muselík.

FBC Liberec - FbŠ Hummel Hattrick Brno 13:5 (5:0, 2:2, 6:3)

Ve druhém utkání byli domácí na osobní obranu připraveni, navíc jim pomohla branka Veselého hned v 1. minutě. Úvodní dvacetiminutovka byla hodně nervózní, po několika menších trestech nakonec přišel i pětiminutový. Ten obdržel hostující kapitán Houbal a Liberec nemilosrdně trestal. Díky třem brankám v dlouhé početní převaze prakticky rozhodl o osudu utkání.

Domácí drželi otěže utkání pevně ve svých rukou, přesto se nevyvarovali několika chyb zejména ve středním pásmu, které vedly k šancím Brna. Liberečtí i nadále s chutí útočili a po divoké třetí třetině svítilo na ukazateli skóre 13:5. Kromě čtyřgólového Veselého se blýskli ještě Martin Blažek, Radek Valeš, Prokop Ferdan a mladík Lukáš Kořínek, kteří dali shodně po dvou brankách. Štěpánek přidal jednu. „Soupeř už neměl čím překvapit, a tak jsme si v klidu došli pro druhý bod," potvrdil střelec Lukáš Veselý.

Liberec tedy po prvním hracím víkendu vede v sérii 2:0 a v Brně bude usilovat o ukončení série. Třetí duel série se odehraje v sobotu v 18 hodin, případné čtvrté utkání by se hrálo v 17 hodin, rovněž v moravské metropoli.