V sobotu 9. října vystoupil Filip Hořejš a Štěpán Komárek, oblíbená kapela Waldovy Matušky, která roztančila davy starými šlágry Waldemara Matušky. Jako další zazpíval Michal Horák a po setmění zahrála zpěvačka a herečka Lucie Palonciová, která na Dýňobraní vystupuje pravidelně. Sobotní program zakončil Rohypnol Mississippi. V neděli 10. října rozpohybovala návštěvníky Dýňobraní lokální kapela Blues Friends.

Kromě vyřezávání dýní, navlékání korálků a dalších atrakcí pro děti včetně dřevěného kolotoče na lidský pohon, nabídli organizátoři akce také bohatou nabídku slaných a sladkých koláčů a dortů z dýně, nechyběla dýňová polévka nebo oblíbené sejkory.

"Počasí je nádherné, takže jsme neváhali a vyrazili na Dýňobraní. Byli jsme v Chuchelně už před dvěma lety a byli jsme nadšení my i děti. Je to tu vždy příjemné a obdivovali jsme také nádherný přírodní areál u rybníka, který tu v poslední době vyrostl," řekla Deníku Jana, která dorazila i s rodinou z Vrchlabí.

Rybník byl celou sobotu zaplněný lidmi a velký zájem byl také o projížďku na lodičkách. "Jsme tu prvně. Dozvěděli jsme se o akci náhodou a tak jsem sbalil celou rodinu a přijeli si užít krásné odpoledne. Vyplatilo se to, určitě se sem musíme vrátit," uvedl Tomáš Marek z Liberce.